Bakan Koca’dan 12 Bin Sağlık Personeli Alınacağına Dair Müjdeli Haber Geldi! Hemen Başvurularınızı

Bakan Koca’dan 12 Bin Sağlık Personeli Alınacağına Dair Müjdeli Haber Geldi! Hemen Başvurularınızı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son dakika açıklamalar doğrultusunda pek çok vatandaşımız için müjdeli haber sonunda geldi.

Son dakika gelişmelerin gün yüzüne çıkması ile beraber on binlerce vatandaşımız için olağanüstü fırsatlar dikkatleri üzerine çekmektedir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son dakika açıklamalar doğrultusunda pek çok vatandaşımız için müjdeli haber sonunda geldi. Pandemi sürecinde en çok ihtiyaç duyulan Sağlık personeli alınacağına dair açıklamaların yapılması ile birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Bakan koca tarafından yapılan bu son dakika gelişmeler kapsamında Bakan Koca, "Bakanlığımız; 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." İfadeleri kullanılmıştır. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan bu son dakika müjdeli haber sonrasında pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler gün yüzüne çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilmek için başvuru işlemlerini gerçekleştirmek istemektedir. İşsizliğin bu dönem içerisinde artış göstermesinin ardından pandemi sürecinde en çok ihtiyaç duyulan personel açığı sağlık personeli üzerine bulunması ile birlikte sağlık çalışanları başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu müjdeli haberden yararlanma hakkına sahip olabilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "7.000'i Hemşire, 1.700'ü Ebe ve 2.864'ü Sağlık Teknikeri/Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak." ifadelerini kullandı.

BAŞVURULARINIZI HEMEN YAPIN!

On binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmeler ile beraber dikkatleri üzerine çekmesi il ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımızın faydalanabileceği bu son dakika gelişmelerin gün yüzüne çıkması ile beraber başvuruların ne zaman yapılacağı merak içerisinde araştırılmaya başlanmış bulunmaktadır. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu son dakika gelişmelerin gün yüzüne çıkmasının ardından başvuru işlemlerini gerçekleştirmek isteyen bireyler anında başvuru işlemlerini gerçekleştirerek gündemimizde ki yerini alacaktır. Henüz başvuru tarihi ile ilgili net bir açıklama yapılmaması ile beraber başvuru tarihinin açıklanmasının hemen ardından başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMASI VE SAĞLIK PERSONELİ ALIMI DETAYLARI

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

7.000'i Hemşire, 1.700'ü Ebe ve 2.864'ü Sağlık Teknikeri/Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi.
Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.
Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.
Sağlık camiamıza hayırlı olsun.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR