Bakan Albayrak Açıkladı! 1 Milyon Yazılımcı Projesiyle ilgili 3 Müjde Duyuruldu!

Bakan Albayrak Açıkladı! 1 Milyon Yazılımcı Projesiyle ilgili 3 Müjde Duyuruldu!
YAYINLANMA TARİHİ: 24.05.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kısa süre önce başlatılan 1 Milyon Yazılımcı Projesiyle ilgili flaş bir açıklama yaptı! Bakan Albayrak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 1 Milyon Yazılımcı projesiyle ilgili 3 yeni müjdeyi duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kısa süre önce başlatılan 1 Milyon Yazılımcı Projesiyle ilgili flaş bir açıklama yaptı! Bakan Albayrak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 1 Milyon Yazılımcı projesiyle ilgili 3 yeni müjdeyi duyurdu. 1 Milyon Yazılımcı projesi nedir? 1 Milyon Yazılımcı projesi başvuru nasıl yapılır, kimler katılabilir? Detayları bu haberimizde sizler için hazırladık...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,  Sosyal medya hesabından mesaj yayınladı. Bakan Albayrak, yayınladığı mesajında, 1 Milyon Yazılımcı projesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Albayrak'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda 1 Milyon Yazılımcı projesiyle ilgili 3 müjdeye yer verildi. 

Bakan Albayrak, Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Dünyada ve ülkemizde tüketim alışkanlıklarını değiştirdiğini belirterek Türk ekonomisinin altyapısının, küresel gelişmelere hızla adapte olabilen iş dünyasıyla güçlü olduğunu, her şeyin başında genç ve eğitimli insan kaynağıyla Koronavirüs sonrası Dünyanın parlayan yıldızı olan ülkelerin başında geleceğimizi belirtti.


1 MİLYON YAZILIMCI PROJESİYLE İLGİLİ 3 MÜJDE

Bakan Albayrak'tan gençlere müjdeler de geldi. 19 Mayıs'a dair videolu mesaj yayımlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 Milyon Yazılımcı projesinin geçtiğimiz günlerde hayata geçirildiğini hatırlatarak, şuanda 440 bin 427 gencin bu platformda aktif olarak yer aldığı bilgisini verdi. Ayrıca 234 bin 800 kişi de eğitimlerinin bir bölümünü tamamlayarak istihdam olanaklarından yararlanabilmek için CV'lerine gerekli bilgileri işlemiş bulunuyor diyen Bakan Albayrak, 1 Milyon yazılımcı platformundan yararlanacak gençlere 3 küçük müjdeyi de duyurdu.

Açıklanan müjdelerden ilki; 1 Mİlyon Yazılımcı projesine katılanve eğitim portalındaki eğitimlerden almak isteyen her bir kullanıcıya her ay 6 GB Ek Kota müjdesi oldu. Diğer müjde, E-Devlet şifresi bulunmayan yahut 15 yaşından küçük olduğundan dolayı 1 Milyon Yazılımcı platformuna katılamayan gençler için yeni bir giriş ekranı açılması oldu. Son Müjde ise, 1 Milyon yazılımcı platformunda yer alan ve özellikle eğitimler sırasında soru sorma ihtiyacı duyan gençlere, tecrübelerinden de yararlanabilecekleri kişilerle canlı oturumlar yapabilme imkanı oldu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER