Askerlik Borçlanma Hizmet Şartları ve Başvuru İşlemleri Nelerdir?

Askerlik Borçlanma Hizmet Şartları ve Başvuru İşlemleri Nelerdir?

Sigortalı erkek çalışanlar için sunulan büyük olağanüstü fırsatlar arasında bulunan askerlik borçlanma hizmetleri elde etmiş oldukları hizmetler kapsamında askerlik borçlanma başvuruları gerçekleştirilerek erken emekli olma fırsatı sunulmaktadır.

Erkekler vatani görev olarak bilinen askerlik görevlerini yapmak ile yükümlü olmasıyla beraber bu süre zarfında çalışma hayatlarından uzaklaşmaları sebebiyle devlet tarafından erken emeklilik fırsatı veriliyor. 1 yıl erken emekli olma fırsatı sunulmasıyla beraber pek çok vatandaşımız bu fırsat kapsamlarından yararlanma fırsatını bulabilmektedir. Sigortalı olarak çalışan bireyler askerlik borçlanma hizmetleri kapsamında erken emeklilik fırsatları ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Çalışma hayatlarından uzaklaşmaları doğrultusunda bu süre zarfında sigortaları devam etmiyor ise geriye dönük olarak borçlanma fırsatlarını bulabilmektedirler. Askerlik borçlanmaları kapsamında kim için ne kadar ödeme yapması gerekiyor gibi pek çok detayları haber adresimiz üzerinden öğrenebilirsiniz…

ASKERLİK BORÇLANMA HİZMET ŞARTLARI İLE İLGİLİ DETAYLAR!

Erkek sigortalılar için sunulan askerlik borçlanması şartları ile ilgili pek çok vatandaşımız için müjdeli haber gelmesiyle beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Askerlik süreçleri içerisinde bulunmuş oldukları eksik kalan prim günlerini geriye dönüş olarak ödemeleri doğrultusunda 1 yıl kadar erken emeklilik fırsatı pek çok vatandaşımızı etkileyen önemli unsurlar arasında bulunuyor. Eksik olan prim borçlarınızı ödeyebilir ve büyük fırsatlar ile değerlendirme olanağına sahip olabilirsiniz.
Askerlik borçlanma hizmetlerinden yararlanmak belli başlı şartlar belirlenmektedir Bu kapsam doğrultusunda belirlenen şartlar şu şekildedir:
•           TC vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
•           Yine erkek çalışanların 4A, 4B ya da 4C sigorta kollarından birisinde çalışma hayatlarını sürdürmeleri gerekmektedir. Bunun için askerlik borçlanması ile sürenin bir kısmı ya da tamamı borçlanma yaparak kapatılabilir.
•           Askerlik borçlanması yapılabilmesi için askerlik görevinin tamamlanmış olması kesinlikle gerekmektedir.
•           Muaf olan ya da henüz askerlik görevlerini tamamlamamış olan kişiler bu haktan yararlanamamaktadır.
•           Yine askerlik borçlanması için yedek subaylık okulunda geçen eğitimler de geçerli olmaktadır.
•           Askerlik borçlanması için yer alan şartlar arasında kişilerin askerlik görevlerini yerine getirirken sigorta primlerinin ödenmemesi gerekmektedir.


ASKERLİK BORÇLANMA HİZMET BAŞVURU İŞLEMLERİ!

Sigortalı erkek çalışanlar için sunulan büyük olağanüstü fırsatlar arasında bulunan askerlik borçlanma hizmetleri elde etmiş oldukları hizmetler kapsamında askerlik borçlanma başvuruları gerçekleştirilerek erken emekli olma fırsatı sunulmaktadır. Erkek çalışanların bu fırsatlardan yararlanabilmesi için öncelikle başvurularını yapmış olmaları önemli unsurlar arasında bulunması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Sigorta statüleri doğrultusunda başvurular farklılık gösterme fırsatı bulunmaktadır. Ancak kişiler hizmet akdine göre Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ya da Sosyal Güvenlik Merkezi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri önemli unsurlar arasında yer almaktadır.
Askerlik borçlanma hizmetleri pek çok vatandaşımız için önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber kişiler başvuru işlemlerini online olarak da yapma hakkına sahip olabilmektedir. Böylelikle e Devlet uygulaması üzerinden gerekli bilgileri doldurarak gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirme fırsatını elde edebilirsiniz.

ASKERLİK BORÇLANMA HİZMET ÖDEMELERİ!

Erken emeklilik için askerlik borçlanması hakkından faydalanmak isteyen kişiler ücretlerini de merak ediyor. Askerlik borçlanması için yapılacak olan ödemeler brüt asgari ücret üzerinden belirlenmektedir. En düşük ödemeler asgari ücretin 2’si olacak şekilde ödenmektedir. En yüksek ödemeler ise asgari ücretin 2’sinin 7.5 katı kadar ödenmektedir. Yani askerlik borçlanması için en düşük ödemeler 941 lira ve en yüksek ödemeler de 7063 lira olmaktadır. 18 aylık olarak hesaplandığında da en düşük 11301 lira ve en yüksek de 85953 lira olmaktadır. Böylelikle bu ödemeleri gerçekleştirmeniz doğrultusunda gerekli fırsatlardan yararlanma olanağına sahip olabilirsiniz.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER