Asgari Ücretlilere Her Ay Fazladan 154 TL Ödeme Yapılacak!

Asgari Ücretlilere Her Ay Fazladan 154 TL Ödeme Yapılacak!

İşsiz kalan vatandaşlar ve yeni işe girecek olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren gelişmeler kapsamında her asgari ücretli çalışanı memnun edecek son dakika gelişmeleri yaşanıyor.

Asgari ücretli çalışan vatandaşlarımız için son dakika gelişmeleri gündemimizdeki yerini alıyor. Özellikle işsiz kalan vatandaşlar ve yeni işe girecek olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren gelişmeler kapsamında her asgari ücretli çalışanı memnun edecek son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Hükûmet asgari ücretli vatandaşlarımız için kestikleri vergilerin artık kesilmeyeceğini aktardı. Asgari ücretten günlü olarak kesilen ve ay sonunda alınan vergiler ile birlikte işçilerin hesaplarına toplamda 2 bin 324 TL ödeme yapılıyor. Ancak 2020 yılı içerisinde yapılan bu vergi kesintilerinin iptal edilmesi halinde pek çok çalışanımız için müjdeli haber geldi.

2020 yılı itibari ile asgari ücret zammında vergi kesintileri direkt olarak çalışanlara aktarılacağının belirtilmesi ile birlikte herhangi bir gelişme meydana gelmedi. Ancak müjdeli haber nihayet geldi, asgari ücretliler artık her ay 154 TL daha fazla ödeme alma hakkına sahip olabilir. Böylelikle günlük, saatlik, haftalık ya da aylık olarak gün yüzüne çıkan bu fırsat kapsamında asgari ücretlilerin yüzü güldü. Günlük tutarın üzerinde bulunmayan asgari ücretliler için son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Devlet bundan sonra vergi kesmeyecek. Böylelikle asgari ücretliler için 154 TL zam yapılacak. Yasal düzenlemeler sonucunda gün yüzüne çıkması beklenen bu olağanüstü fırsat pek çok vatandaşımızı heyecanlandırdı. Bundan böyle asgari ücret ödemeleri 2 bin 478 TL olarak belirlenmesiyle beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ek zam olarak gündeme gelen bu fırsat kapsamında 2021 yılı itibari ile asgari ücretlilerin maaşlarının 3 bin TL’ye ulaşması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRETLİLERDEN KESİN YAPILMAYACAK!

Asgari ücret ile çalışan bireylerin maaşlarından devlet tarafından yapılan 154 TL vergi kesintisi artık yapılmayacağı açıklandı. Kanunun yasalaşması durumunda pek çok vatandaşımızın maaşlarında ek olarak 154 TL zam yapılma olanağına sahip olabileceklerdir. Ancak bu durum henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmadı. Bu durumun onaylanması durumunda vatandaşlarımız için hızlı ve kolay bir şekilde her ay alacakları ödeme 2 bin 478 TL olarak belirlenecektir. Bu kapsam doğrultusunda tüm asgari ücretle çalışanların maaşlarına otomatik zam yapılma fırsatını beraberin de getirecektir.


ASGARİ ÜCRET İLE ÇALIŞAN BİREYLERE 480 TL İKRAMİYE FIRSATI!

Yeni yasal düzenlemelerin yürürlüğü girmesinin ardından asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımız için müjdeli haber gelecek. Asgari ücretliler için ikramiye ödemeleri yapılması talep ediliyor. 3 ayda bir 480 TL asgari ücret ikramiyeleri yasal olarak gündemimizde ki yerini alması an meselesi olmaktadır. Aylık olarak hesaplanması durumunda bin 920 TL ödemelerin yapılması ön görülmektedir. Bu kapsam doğrultusunda asgari ücret kesintisi ile birlikte bu düzenlemelerin getirilmesi ile birlikte asgari ücretliler için karlı bir avantaj olacağı bildirildi.

KİRA, ELEKTRİK VE GIDA YARDIMI YAPILACAK!

Asgari ücretli çalışanların tamamına sistem tarafından otomatik olarak hem elektrik hem gıda hem de kira yardımı yapılacak. Ancak bu sistem henüz Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmış bir sistem değil. Eğer Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanırsa tüm asgari ücretli çalışanlar bundan böyle sistem tarafından otomatik olarak gıda, elektrik ve kira yardımı alabilecek.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR