Artan Vaka Sayıları Banka Çalışma Saatlerini Etkiledi! Bankaların Çalışma Saatlerinde Değişiklik!

Artan Vaka Sayıları Banka Çalışma Saatlerini Etkiledi! Bankaların Çalışma Saatlerinde Değişiklik!

Bankaların açılış kapanış saatleri kaç oldu? Hangi banka kaçta açılıyor? Kaçta kapanıyor? Ziraat Bankası, Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank, QNB, Yapı Kredi...

Son günlerde özellikle artan vaka sayıları ile beraber bir çok kısıtlama ve önlem devreye alındı. Bazı bölgelerde özellikler artan korona virüs vakaları ile beraber bankaların açılış ve kapanış saatlerinde de değişiklikler yaşandı. İstanbul da artan vaka sayıları ile beraber de alınan önlemlerle beraber bankaların açılış ve kapanış saatleri de değişiklik göstermektedir. Bankalar kaçta açılıyor? Kaçta kapanıyor?

BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son günlerde yeniden artan korona virüs salgını sebebiyle bazı şehirlerde özellikler hızlıca tedbirler alınmaya devam ediyor. Korona virüs vaka sayılarında yaşanan artış sebebiyle alınan tedbirler kapsamındaözellikle İstanbul’daki bazı bankaların mesai saatlerinde de değişik yapıldı. Bu kapsamda çok sayıda vatandaş tarafından bankalar kaçta açılıyor sorusunun cevazı araştırılmaya devam ediyor.

GARANTİ BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Garanti BBVA resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul'daki banka şubelerinin açılış kapanış saatlerinde çalışma saatlerinin değiştiği bilgisi verildi.

Garanti BBVA tarafından yapılan açıklamaya göre alınan korona virüs tedbirleri kapsamında, İstanbul’daki bankanın şubeleri 16 Kasım 2020 tarihi itibarı ile 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.00 saatleri arasında çalışılmaktadır.

İŞ BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Çalışma saatlerinde değişikliğe giden bankalardan biri de İş Bankası olmuştur. Bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, müşterilere bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda İstanbul il ve ilçelerinde bulunan İş Bankası şubeleri 9 Kasım 2020 tarihi itibarı ile 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermeye başlamıştır.

QNB FİNANSBANK ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

QNB Finansbank'ta 18 Kasım 2020 tarihinden itibaren 10.00 - 12.30 ile 13.30 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı.


AKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Akbank tarafından da resmi internet sitesi üzerinden çalışma saatleri ile ilgili müşterilerine bilgilendirme yapılmıştır. Hem banka çalışanlarının hemde banka müşterilerinin sağlığını korumak adına önlemler kapsamında İstanbul şubelerinde çalışma saatlerini hafta içi her gün 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.00 saatleri olarak değiştirdiği duyurusunda bulundular.

YAPI KREDİ ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Yapı Kredi bankasının resmi internet sitesi üzerinden de konu ile ilgili olarak açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada,  "Yapı Kredi olarak küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu süreçte en büyük önceliğimiz sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak.

Bu amaçla, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığınca alınan önlemlere ek pek çok koruyucu önlem ve kararı uygulamaya aldık." şeklinde ifadelere yer verildi. Bu kapsamda 17 Kasım 2020 Salı günü itibarıyla banka, İstanbul il ve ilçelerindeki tüm banka şubelerinde 10.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

ZİRAAT BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Ziraat Bankası şubelerinde de 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

DENİZBANK ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Denizbank resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada "Tüm dünyada etkili olan Koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili süreci çok yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde, 14 bine yakın çalışanımızla faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda toplum sağlığı açısından risk oluşturabilecek durumlara karşı gerekli önlemleri alıyoruz" açıklaması yapıldı.

Buna göre alınan kararda 19 Kasım 2020 itibarı ile İstanbul, İzmir ve Ankara illerindeki şubelerde 10:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:00; diğer illerdeki şubelerde ise 09:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR