Araç Sahiplerini İlgilendiren Üç Yeni Müjde Geldi! Motorin, ÖTV ve Genel Fiyatları!

Araç Sahiplerini İlgilendiren Üç Yeni Müjde Geldi! Motorin, ÖTV ve Genel Fiyatları!

Türkiye’de araç sahiplerini ilgilendiren üç yeni müjde verildi. Özellikle ÖTV’nin artmasından sonra insanlar otomobille ilgili fikirlerini değiştirmişti.

Türkiye’de araç sahiplerini ilgilendiren üç yeni müjde verildi. Özellikle ÖTV’nin artmasından sonra insanlar otomobille ilgili fikirlerini değiştirmişti. Başta sadece ÖTV’ye getirilen zam miktarı ve sürekli benzin, motorin ve LPG’ye getirilen zam miktarından sonra bir kişinin otomobil satın alıp dilediği gibi kullanabilmesi neredeyse hayal ürünü olmaya başlamıştı. Ama vatandaşlarımızın bu umutsuzluğunu kıracak ve yeni umutlar yeşertmesine vesile olacak üç yeni müjde Bakan tarafından verildi. Motorine indirim, ÖTV’ye indirim ve genel ikinci el araba fiyatları konusunda artık ciddi bir atılım yapıldı. Kimsenin mağdur olmadan rahat bir şekilde kullanabileceği bir otomobile sahip olabilmesi için başlatılmış olan bu operasyon ile beraber hem otomobil yakıtına indirim geldi hem ÖTV’ye indirim geldi. Ayrıca ikinci el otomobil fiyatlarına da çok yakın bir süre zarfında ciddi bir düşüş sağlanması için adımların atıldığı paylaşıldı. Vatandaşlarımızın bu mağduriyetinin giderilebilmesi için başlatılmış olan bu dev operasyon sonrasında vatandaşlarımızın otomobil satın almaya, otomobil satmaya ya da otomobilini kullanmaya yeni bir moral daha buldu.

İnsanların ekonomik anlamda yaşamış oldukları büyük sıkıntıların hızlı bir şekilde giderilebilmesi ve herkesin daha rahat bir şekilde kullanabileceği bir otomobile sahip olabilmesi için başlatılmış olan bu operasyon sonrasında motorine 17 kuruş indirim getirildi. Litrede 17 kuruş, 10 litre de 1 lira 70 kuruş gibi önemli gibi kâr elde etmek için büyük bir olanak oldu. Bakanın yaptığı açıklamalara göre ise ÖTV tarafında ciddi bir iyileştirme çalışması yapılması gerektiği kanaatinde olan on binlerce kişi var. Özellikle yurttaşlarımızın büyük bir çoğunluğu haksız yere getirilen ÖTV zammından sonra gelen bu mağduriyetin giderilebilmesi için hükümetin değişmesi gerektiği kanaatinde olan dahi milyonlarca insan var. Burada oluşan bu mağduriyet hem hükümete büyük oranda oy kaybettirdi hem de hükümete olan ekonomik güven konusu ciddi bir gerileme yaşadı. İnsanların tekrar güveninin kazanabilmek için ise sadece ÖTV indirimi yetmeyecek gibi görünüyor. Hükümet özellikle Karadeniz’de bulunan doğal gaza güveniyor olsa da insanlar artık büyük oranda hükümete karşı olan ekonomik güvenini kaybetmiş durumda.

MOTORİNE NE KADAR İNDİRİM GELDİ?


Motorine litre başı 17 kuruş indirim geldi. Bugün mesai saatleri içerisinde pompa fiyatlarına yansıyacak olan indirimin sonrasında vatandaşın cebinin rahatlayacağı düşünülüyor olsa da 10 litre gibi önemli bir rakamda 1 lira 70 kuruşluk bir kâr söz konusu oluyor. Bu da insanlarımız için önemli olmayan bir tutar gibi görünüyor. Motorine getirilmesi planlanan 1 lira civarı indirim olmadığı sürece kâr elde ediyoruz denemeyecek sözü herkesin dilinde geziyor. Vatandaşlarımız bu konuda ciddi bir sıkıntı içerisinde olduğu apaçık ortada, bunu göremeyen hükümet ise 17 kuruş indirim yapıp ertesi gün 30 kuruş zam yapıyor.

ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

ÖTV indiriminin olup olmayacağı konusunda söylentiler dolanıyor olsa da hala Bakandan ilgili açıklama gelmedi. Eğer ciddi bir açıklama yapılacak olursa ilk olarak sizin haberiniz olacaktır. Siz de konu hakkındaki düşüncelerinizi belirterek mevcut indirimlerin ve söz konusu zamların ne kadar faydalı ya da zararlı olduğunu belirtebilirsiniz. Bu sayede hükümete karşı olan sesleri bir nebze daha duyurabilmiş oluruz. Hükümetin ekonomik anlamda kaybettiği güveni geri kazanabilmesi için yaptığı çalışmaları destekleyen kişi sayısı çok az olsa da önemli bir azınlık olarak görülüyor.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER