Araba Almak İsteyenlere Müjde! Araba Fiyatlarında Düşüşler Yaşanacak!

Araba Almak İsteyenlere Müjde! Araba Fiyatlarında Düşüşler Yaşanacak!

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşanırken araba almak bir lüks haline geldi. Ancak korona virüs salgını sonrası pek çok kişi toplu taşımalardan uzak durmak amacıyla araba arayışına girdi.

Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşanırken araba almak bir lüks haline geldi. Ancak korona virüs salgını sonrası pek çok kişi toplu taşımalardan uzak durmak amacıyla araba arayışına girdi. Araba sahibi olmak isteyenlerin araba fiyatlarını gördükten sonra araba alma hayalleri suya düşmüştü. Pek çok kişi sıfır araba alma imkanı olmadığı için ikinci el arabalara bakaya başlamıştı. Ancak ikinci el araba fiyatları korona virüs salgınında araba üretiminin durdurulması ile birlikte tavan yapmış durumdaydı. İkinci el araç fiyatlarının sıfır araç fiyatlarının bile önüne geçmesi araba almak isteyenlerin önüne bir engel olarak çıkmıştı. Bu konuyla ilgili araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar devletten bir çözüm beklerken bu konuyla ilgili beklenen açıklama geldi.

Son dönemlerde ülkemizdeki işsizlik oranlarının artması nedeniyle araba almak çoğu kişi için hayal olmuştu. Aynı zamanda alım gücünün düşmesi de yurt dışından gelen araçların ülkemizde çok daha pahalı fiyatlara satılmasına neden oldu. Bu konuyla ilgili vatandaşlar bir açıklama beklerken sonunda beklenen açıklama geldi.

ARABA FİYATLARINDA DÜŞÜŞLER YAŞANACAK!

Son dönemlerde dolar ve Euro kurundaki azalışlar araba piyasasını olumlu yönde etkiledi. Yakın zamanlarda araba fiyatlarında ciddi azalmalar meydana geleceği konuşuluyor. Bununla birlikte araba sahibi olmak isteyen kişiler de müjdeli haber karşısında araba fiyatlarını araştırmaya başladılar. Aynı zamanda sıfır araç fiyatlarındaki azalışlar ikinci el araç fiyatlarını da olumlu yönde etkileyecek ve azalmalar meydana gelecek. Araba sahibi olmak isteyen kişiler için uygun zaman gelecek.

Son yapılan gözlemlere göre geçtiğimiz ay araç satışlarının bu aya göre yüzde 30 daha fazla olduğu ve bu ay çok az miktarda arabanın satıldığı açıklandı. Bu durumla ilgili şu açıklama yapıldı; ikinci el araç fiyatlarında şu an bir gerileme söz konusu değil. Ama fiyatlarda bir gerileme söz konusu değil. Bundan sonra kurdaki düşüşe göre ikinci el otomobil fiyatlarında bir gerileme yaşanır. İkinci el fiyatlarındaki düşüş kurdaki düşüşten daha fazla olur. Şeklinde bir açıklama yapıldı. Bu açıklamanın ardından araba sahibi olmak isteyen ancak fiyatlardan dolayı bu hayalini rafa kaldıran vatandaşlar yeniden araç sahibi olmak için kolları sıvadı.

ARABA FİYATLARINDAKİ DÖVİZ KURU ETKİSİ!

Araba fiyatlarının korona virüs salgını sonrası ciddi anlamda artış yaşaması araba satışlarında düşüş olmasına neden oldu. Ancak son dönemlerde döviz kurlarındaki düşüşler ekonomik anlamda olumlu sinyaller verirken aynı zamanda araç fiyatlarında da ciddi azalışlar yaşanacağına sinyal veriyor. Şu an için araç fiyatlarında bir düşüş yaşanmasa da döviz kurlarının yıl sonuna kadar bu şekilde ilerlemesi durumunda yılın sonunda araç fiyatlarında ciddi azalışların yaşanacağına işaret edildi. Aynı zamanda bu konuyla ilgili yapılan tahminlerde yıl sonunda döviz kurları halen bu şekilde seyir ederse araç fiyatlarında yüzde 15 den fazla bir azalmanın meydana geleceği söyleniyor. Yapılan bu açıklamalar araba sahibi olmak isteyen kişiler için müjdeli bir haber olarak gündeme geldi. Aynı zamanda döviz kurlarının payının da genellikle yurt dışından gelen araçların maliyetleri üzerinden hesaplanması nedeniyle çok önemli olacağı söyleniyor. Kısacası araba almak isteyen vatandaşlar için önümüzdeki aylarda döviz kurlarının da düşmesiyle birlikte çok avantajlı bir dönem geliyor. Korona virüs salgını sırasında şişirilmiş olan araç fiyatları önümüzdeki günlerde sonunda normal seyrine gelecek gibi gözüküyor. Bu durum vatandaşları oldukça sevindirirken aynı zamanda araç satışlarını da artıracak gibi gözüküyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR