Altın Tahminleri 2020 yılında 400 TL Olarak Tahmin Ediliyor

Altın Tahminleri 2020 yılında 400 TL Olarak Tahmin Ediliyor
YAYIN TARİHİ: 11.03.2020 11:21:00
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Altın tahminleri 2020 yıl sonu 400 TL görecek! Korona virüsünün tüm dünyayı sarması ve en son 11 Mart tarihinde de ülkemizde görülmesinden sonra bu sıkıntının para piyasalarında da büyük etki edeceği görülmektedir.

Altın tahminleri 2020 yıl sonu 400 TL görecek! Korona virüsünün tüm dünyayı sarması ve en son 11 Mart tarihinde de ülkemizde görülmesinden sonra bu sıkıntının para piyasalarında da büyük etki edeceği görülmektedir. İdlip sorunu, Türkiye Rusya görüşmesi ve diğer tüm faktörler bu sıralarda altın ve dolar yatırımı yapacak olan kişilerin takip etmesi gerekmektedir.

Bilindiği gibi son 10 yılda altının %425 değer kazandığına dikkat çekilmektedir. Uzmanlar 2020 yılının sonuna kadar altınların 400 lira civarında olduğunu tahmin etmektedirler. Eğer altın yatırımı yapacaksanız uzmanlardan sizlere uzun vadeli altın yatırımları yapmanız öneriliyor. Tabi bu yatırımları yaparken kulaktan dolma bilgiler ile değil, araştırma yaparak ve uzman görüşlerini takip ederek yapmanız gerekmektedir.

Altın Yıl Sonu Tahminleri


Uzmanlar altının yıl sonunda 400 TL’ye kadar yükseleceğini söylemektedirler. Bu yüzden eğer uzun vadeli altın yatırımı yapacaksanız ve uzmanların tahminlerini dikkatlice incelemelisiniz. Son zamanlarda yaşanan ülke sorunları ve dünyayı kasıp kavuran koronavirüsü bu altın değerlerinde riskler ortaya koymaktadır. Gram altın için Mart ayı 2.haftasında 328 liradan açılış yapılmıştır. Eğer bu sıkıntılar sürekli olarak devam ederse 2020 yılı sonuna kadar altın fiyatlarında 400 TL açılış ile güne uyanabiliriz. Buda uzun vadeli yatırım yapanlar için kulağa hoş gelmektedir.

Altın Artacak mı? Düşecek mi?

Mart ayına kötü bir giriş yapan altın piyasası, 2.hafta itibari ile yükselişe geçmiştir. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Jeopolitik risklerin artmasıyla hem uluslararası hem de iç piyasada altın değer kazandı. 2020 yılı içerisinde altındaki fiyatlarındaki artışın devam edeceğini öngörüyoruz” diyerek yıl sonunda da ONS altın fiyatının 1750 Doları görebileceğini de sözlerine eklemiştir. 2020 yılının sonuna doğru altın fiyatları 400 TL’ye dayanacağını da sözlerine etkileyen Memiş, altın piyasasındaki olumlu yönde artışın da altını çizmektedir.

Eğer sizde altın yatırımı yapacaksanız ve bu yatırım yıllık olarak, uzun vadeli olarak düşünüyorsanız öncelikle uzman yorumlarını incelemeli, piyasa analizlerini iyi yapmalı ve dünya gündemini takip etmelisiniz. Kesinlikle kulaktan dolma bilgiler ile yatırım yapmayınız.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR