Ali Babacan'ın yeni partisi için tarih belli oldu! Yeni parti kuruluyor

Ali Babacan'ın yeni partisi için tarih belli oldu! Yeni parti kuruluyor

AK Parti'den istifa eden Ali Babacan, yeni parti çalışmalarına hız verdi! Ali Babacan'ın önderliğinde kurulacak yeni partide kimler olacak? Yeni partinin yol haritası ne olacak? Tüm bunlar yavaş yavaş netleşmeye başlamışken yeni parti için ilk tarihte geldi! İşte Ali Babacan'ın yeni partisi için kri

AK Parti'den istifa eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ne yapacaksan gel burda yap." teklifini kabul etmeyen Ali Babacan, yeni parti için çalışmalarına hız verdi. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte hareket ettiği iddia edilen Ali Babacan, yeni parti çalışmalarını sürdürüyordu. AK Parti'den istifa ettiği mektupta dikkat çekici ifadelere yer veren Babacan "yeni parti" için kritik bir tarih belirledi.

Ali Babacan'ın yeni siyasi parti için çoktan harekete geçtiği ve ivedilikle hazırlıklara başladığı biliniyor. Ali Babacan hareketine yakın bir isim, daha önce yeni parti süreciyle ilgili açıklamasında "Kasım sonu Aralık başı gibi, 2019 yılı içerisinde yeni partinin ete kemiğe bürünmesi, yeni partinin tüzel kişiliğini kazanması hedefleniyor." açıklamasını yaptı. 

ALİ BABACAN'IN YENİ PARTİSİ İÇİN TARİH NETLEŞİYOR 

Ali Babacan'ın yeni parti için işe medya ve tanıtım ayağından başlayacağı iddia ediliyor. Babacan'ın yeni siyasi parti hareketi için öncelikle "insan kaynağı" portföyünün oluşturulması hedeflenecek. Bu kapsamda sosyal mecralar da etkin şekilde kullanacak. Ali Babacan'ın yeni parti Twitter hesabı da 2019 Aralık ayı içerisinde aktif hale gelecek. 


ALİ BABACAN'LI YENİ PARTİ NE ZAMAN KURULACAK?

Ali Babacan'ın başında olacağı yeni parti hareketinin kuruluşuyla ilgili kesin tarih ise henüz belli değil. Ancak siyasetin kulislerinde, yeni partinin 2019 yılı içerisinde kurulacağı yüksek sesle konuşuluyor. 

Ali Babacan'ın yeni partisinden beklentiler ne durumda? Ali Babacan'ın yeni partisi, siyaset arenasında kendisine yer açabilecek mi? Bu sorular merak ediliyor. AK Parti cephesi, Ali Babacan'ın yeni parti hareketine "En azından 1-2 puanlık kayıp" gözüyle bakarak, böyle bir ayrışmayı doğru bulmadıklarını ifade ediyor. Babacan ise yeni parti çalışmalarında kararlı gözüküyor.

ALİ BABACAN'IN PARTİSİNDE AK PARTİ'DEN KİMLER OLACAK?

Ali Babacan'ın yeni parti hareketinde başı çeken isimlerden birinin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu olduğu iddia ediliyor. Ayrıca Babacan'ın kuracağı yeni siyasi partide AK Parti'den kopacak tanıdık simaların da olacağı iddia ediliyor. AK Parti, bu ayrışmayı önlemek için kolları sıvadı. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AK Parti'de üst düzey isimler, AK Parti'den kopuşun önlenmesi için yeni yol haritaları üzerinde duruyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR