Ali Babacan AK Parti’den İstifa Etti! Ali Babacan’dan Yeni Parti Açıklaması

Ali Babacan AK Parti’den İstifa Etti! Ali Babacan’dan Yeni Parti Açıklaması

Eski Ak Parti'li Bakan Ali Babacan, AK Parti'den resmen istifa etti! 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan AK Parti üyeliğinden istifa etti. Ak Parti kuruculuğundan istifa eden Ali Babacan'ın yeni parti çalışmaları hız kazandı.

AK Parti'nin kuruluşunda yer alan ve Ak Parti hükümeti döneminde Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı yapan Ali Babacan, 8 Temmuz Pazartesi günü AK Parti Kuruculuğundan istifa etti. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kuracağı iddiaları gündemi sarsan Ali Babacan, istifa mektubunu basınla da paylaştı.

Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurmak için AK Parti'den istifa ettiği değerlendiriliyor. Geçtiğimiz günlerde hükümete yakın gazeteci Hande Fırat'ta köşesinde Ali Babacan ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesini detaylarıyla aktarmıştı.

ALİ BABACAN YENİ PARTİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Beştepe'deki görüşmede kendisine teklif edilen "Geniş yetkili Cumhurbaşkanı yardımcılığı" formülünü kabul etmeyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ne yapacaksan burda yap." sözlerini geri çeviren Ali Babacan, Abdullah Gül ile yeni parti çalışmalarına hız kazandırdı.

Ali Babacan'ın AK Parti Kuruculuğundan istifa etmesinin ardından yeni parti çalışmalarına açıktan ve hız kazanarak devam edileceği öğrenildi. Artık önümüzdeki seçimlerde yeni bir parti daha yer alacak. Ali Babacan ve Abdullah Gül önderliğindeki yeni partide yer alacak diğer isimler de merak ediliyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR