Akbank, İkinci El Araba Satın Alacaklara Sıfır Faizli Kredi Veriyor! Hemen Başvuru Yapın!

Akbank, İkinci El Araba Satın Alacaklara Sıfır Faizli Kredi Veriyor! Hemen Başvuru Yapın!
YAYINLANMA TARİHİ: 31.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Yeni araç satın alacak olanlar genellikle taşıt kredilerine başvuruyor. Günümüz ekonomisi de göz önüne alındığında kredi çekmeden güzel bir araç almak söz konusu olamadığından mecburen taşıt kredilerine yönelim daha fazla oluyor.

Yeni araç satın alacak olanlar genellikle taşıt kredilerine başvuruyor. Günümüz ekonomisi de göz önüne alındığında kredi çekmeden güzel bir araç almak söz konusu olamadığından mecburen taşıt kredilerine yönelim daha fazla oluyor. Genel olarak diğer kredi paketlerinden daha düşük faiz oranlarında olan bu krediler uzun ödeme planıyla da daha ön planda olmaktadır. Özellikle ikinci el taşıt alacaklar için de uygun taşıt kredileri olması herkesi memnun etmektedir. Böylelikle istenilen araçlara kısa sürede kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Akbank da sadece sıfır km araç alacaklarla kalmayarak ikinci el araç alacaklara da taşıt kredisi sağlamasıyla birçok kişiyi memnun etmeyi başardı. Son derece uygun faiz oranlarıyla birlikte vade sürelerini de müşteriye uygun şekilde düzenleyerek kredi imkânlarını sunmaya başladı. İstenilen her miktarda kredinin düşük faizlerle alınması ödeme kolaylığı açısından faydalı olduğu için Akbank taşıt kredilerine de yönelim ciddi oranda arttı. Özellikle ikinci el araç sahibi olmak isteyenlerin içine su serpen bu gelişmeyle beraber başvuru oranları her geçen gün artmaya devam ediyor.

AKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ DETAYLARI

Akbank tarafından sunulan taşıt kredisi ile birlikte uygun faiz oranlarına ulaşmak söz konusu olabilmektedir. Şöyle ki Akbank kendi bünyesinde bulunan müşterilerine yüzde 0,89’dan başlayarak yüzde 1,10’a kadar 60 ay vade süreleriyle taşıt kredileri sağlayabilmektedir. Kredinin alınması için gereken araç rehin ve kasko zorunluluğuyla istenen taşıt kredisi alınabilmektedir.
Kredi vade ve faiz oranlarına değinilecek olursa da 12 ile 36 ay vade süreleriyle yüzde 0,89 faiz oranı, 37-48 ay vade süreleriyle yüzde 1,03 faiz oranı ve 49-60 ay vade süreleriyle de yüzde 1,10 faiz oranı sağlanmaktadır. Vade süreleri tamamen kredi alıcısının maddi gelirine ve isteğine bağlı olarak tercih edileceğinden dolayı tam anlamıyla sıkıntısız bir ödeme planı oluşturulduğu söylenebilmektedir. Akbank tarafından sunulan rahat ödeme imkânlarıyla beraber borçların tamamlanması kredi alıcılarını zorlamadan gerçekleşmektedir.


İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ ALIRKEN GEREKEN EVRAK VE BELGELER

Akbank’ın sunduğu ikinci el taşıt kredisi başvurusu için bazı belge ve evraklara gerek duyulmaktadır. Bu evraklarla birlikte başvuru gerçekleştirilmektedir. İkinci el taşıt kredisi için gerekenler arasında ise T.C. kimlik kartı, ehliyet belgeleri, pasaport ya da pasaport fotokopisi ve çalışılan işe göre gelir belgeleri gerekmektedir. Bunun yanında herhangi bir oda kuruluşuna bağlı olarak serbest meslekle ilgilenen kişiler de oda kayıt belgesi ile birlikte ikinci el taşıt kredisine başvuru yapabilmektedir. Başvuru esnasında ise alınacak olan ikinci el aracın ruhsatı da getirilmelidir. Böylelikle Akbank ikinci el taşıt kredisi için gereken bütün evrak ve belgeler tamamlanmış olmaktadır.

AKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ MİKTARLARI

Akbank ikinci el taşıt kredisi için birçok kredi planı oluşturmaktadır. Verilen vade süreleri ve faiz oranlarıyla beraber aylık ödemeleri de değişen taşıt kredilerinin çeşitliliği de oldukça fazladır. Örneğin 10 bin TL bir taşıt kredisi alınıyor ise yüzde 0,89 faiz oranıyla ve 12 ay vade süresiyle aylık olarak 892 TL gibi bir ödemesi yer almaktadır. 50 bin TL 12 ay vade süreli ve yüzde 0,89 faiz oranıyla beraber kredi alımı gerçekleştiriliyorsa da aylık olarak 4 bin 461 TL ödemesi olacaktır. Eğer 100 bin TL değerinde 12 ay vadeli ve yüzde 0,89 faiz oranıyla kredi alımı yapılıyorsa da aylık 8 bin 923 TL ödemesi olacaktır. Vade süreleri ve faiz oranlarına göre kredilerin aylık ödemeleri değişkenlik göstermektedir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER