Akbank ATM Para Yatırma İşlemi ve Günlük Olarak Para Çekme Limiti Nedir?

Akbank ATM Para Yatırma İşlemi ve Günlük Olarak Para Çekme Limiti Nedir?

Bankalar ve banka hesapları günümüzde oldukça fazla kullanılan ve pek çok kişinin harcamaları ve ödemeleri yönetmek için kullandığı etkili bir araçtır.

Bankalar ve banka hesapları günümüzde oldukça fazla kullanılan ve pek çok kişinin harcamaları ve ödemeleri yönetmek için kullandığı etkili bir araçtır. Ancak hesabınızda ne kadar fazla paranız olursa olsun günlük olarak bir limitiniz ve ödeme yöntemleri mizin çeşitliliği bulunur. bu nedenle bankalar hakkında ve yatırma işlemleri hakkında bilinenler az olduğu için pek çok kişi yanılgılara düşebilir. Para çekimi ve yatırma işlemini  yapabilmeniz için bankanın belirlediği limitler dahilinde yapabiliyorsunuz. Ancak bu bankanın belirlemiş olduğu limitin üstünde para çekmek isteyen kişiler elbetteki para çekebilirler. Ancak bu işlemi uygulayan kişilerin masraf ödemesi gibi şeyleri karşılaması gerekir. Bu alanlar ise zaman içerisindeki paranın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Alım gücü veya o dönemde paranın değeri bunlar da çok etkilidir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte tek çok işlemimizi internet üzerinden gerçekleştirebiliriz. Bunların başında ise internet bankacılığı gelir. çoğu işleminizi internet bankacılığı üzerinden yapabilmenize rağmen para çekme veya yatırma işlemini bankamatiklerden yapmamız zorunludur. Bunun için ise limitiniz dahilinde çekim veya limitiniz dahilinde para yatırımı söz konusu olur. Bu değerleri limit olarak düşündüğümüzde hem parasal olarak hem de adet olarak değerlendirilebilir.

PARA YATIRIRKEN KARTSIZ IŞLEM NASIL GERÇEKLEŞTIRILIR?


Bankamatiklerden para ödemeleri yapılabilirken bunu kartsız bir şekilde yapmak da mümkündür. Bu yatırım işlemi için kişinin TC numarası gerekmektedir. Ancak bankaların koymuş olduğu nimetlerden dolayı günlük olarak kartsız bir şekilde para yatırma limitiniz 19 000 990 lira olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üstünde günlük para yatırımı söz konusu değildir.
Aynı zamanda bankalarda para yatırmanın da bazı kuralları oluyor. madeni para yatırma söz konusu olmadığı için en az 5 TL en fazla ise 200 TL yatırabilirsiniz kağıt para olarak. Ayrıca 5 10 20 50 100 ve 200 TL'lik banknotları kolaylıkla yatırabilirsiniz. Ancak yatırma esnasında 30 tane banknottan daha fazlasının yatırımı söz konusu değildir. 30 tane 200 TL banknot veya 30 tane 100 liralık banknot yatırabilirsiniz. Ancak yatırmanız gereken tutar büyük ise 30 banknotu aşacak ise birkaç sefer 30'luk banknotlar şekline tekrarlayarak ödemenizi yapabilirsiniz.

AKBANK'TA PARA ÇEKME LIMITI NE KADARDIR?

Hangi bankanın kartını kullandığınıza veya kullandığınız banka kartının özelliğine göre çekebileceğimiz limit de değişiklik gösterebilmektedir. Neo kart kullanıcısının günlük çekme limiti 1.500 TL, Neo Meo kullanıcısıysanız her iki durum için  250 TL’dir. Ayrıca Neo kart kullanıcısının ek para çekme limiti 2000 lira iken Neo meo kullanıcısının ise ek para çekme limiti 4000 liradır ve ayrıca buna ilave olarak 4000 lira daha çekme Hakkı oluşturulur.  Ayrıca Akbank ATM lerden para çekmek için bankanın müşterisi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Dilerseniz vergi ödemelerinizi de buradan gerçekleştirebilme imkânına sahipsiniz. Akbank'tan para yatırma konusunda ise banka müşterisi olduğunuz takdirde 2 yatırma hakkını söz konusudur. Birisi kartla ödeme birisi ise kartsız ödeme şeklindedir. Bu işlemler ise sırasıyla şu şekildedir; Kartlı işlem ile para yatırmak için, şifre girerek kartınız ile giriş yaptıktan sonra para yatırma menüsünü kullanarak, kartsız işlemlerde ise ATM’nin ilgili menülerini takip ederek Daha sonrasında açılan para yatırma verimine paranızı koyarak para yatırma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca para öderken veya para çekerken herhangi bir saat dilimi içerisinde olmasına da gerek yoktur. Bu sayede ise dilediğiniz zaman para çekme veya yatırma işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilme imkânına sahip olursunuz.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR