Adalet Bakanlığı 2019 CTE Katip, İnfaz Koruma Memuru, İcra Katibi Alımları

Adalet Bakanlığı 2019 CTE Katip, İnfaz Koruma Memuru, İcra Katibi Alımları

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alımları için açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den geldi. 2019 CTE zabıt katibi, İnfaz koruma memuru ve icra katibi alımları ne zaman yapılacak? 2019 Adalet Bakanlığı memur alımlarına ilişkin ilan ne zaman çıkacak? Tüm detayları sizler için hazırladık...

Adalet Bakanlığı bünyesindeki yeni memur alımları için binlerce vatandaşın gözü kulağı CTE Zabıt katibi, İnfaz Koruma Memuru, İcra katibi, Mübaşir alım ilanında! 2019 Adalet bakanlığı personel alım ilanı ne zaman yayınlanacak? Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gündemine ilişkin yaptığı açıklamayla binlerce vatandaşın merakla beklediği personel alımlarına ilişkin bilgileri paylaştı.

2019 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkif Evleri bünyesinde toplamda 17 bin yeni personel alımı yapılacak. 17 bin kişilik yeni personel alımları katip, icra katibi, infaz koruma memuru, gardiyan, şoför, hizmetli ve diğer personel kadrolarını ilgilendiriyor. Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesinde gerçekleşecek 2019 alımları öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'da söz konusu personel alımlarına onay verdi.

2019 ADALET BAKANLIĞI - CTE PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Binlerce vatandaşın yakından takip ettiği 2019 Adalet Bakanlığı - CTE personel alım ilanının ne zaman çıkacağı merak ediliyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaptığı açıklamalarda 2019 yılında 17 bin civarında personel alımının yapılacağının bilgisini verse de henüz bir tarih açıklamadı. Birçok farklı kategoride (İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, destek personeli vs...) yapılacak alımlara yönelik başvuru tarihleri henüz belli değil. Memur adayları büyük bir heyecanla 2019 yeni personel alımı başvuru tarihlerini bekliyor.

Adalet Bakanlığı'ndaki kadro açığının kapatılması ve yeni personel alımlarının gerçekleştirilmesi için Bakanlığın kısa sürede ilana çıkması bekleniyor. Bakan Gül'de kısa süre içinde alım işlemlerine girişileceğini açıkladı. Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesinde hangi kadrolara, pozisyonlarına hangi sayıda alım yapılacağı belli olur olmaz bu sayfada sizlerle paylaşacağız.

İNFAZ KORUMA MEMURU BAŞVURU ŞARTLARI? - KİMLER İNFAZ KORUMA MEMURU OLABİLİR?

İnfaz Koruma Memurluğu alımı için kısa sürede ilan açılması bekleniyor. İnfaz Koruma Memuru adayları şimdiden başvuru şartlarını araştırıyor. Henüz Adalet Bakanlığı, başvuru şartlarını resmi olarak açıklamasa da önceki alımlardan yola çıkarak genel başvuru şartları ve kimlerin İnfaz koruma memuru olabileceği biliniyor.


-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak

-En az lise diplomasına sahip olmak

-Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm'den uzun olmak

-Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak

-KPSS'den en az 70 puan almış olmak

-Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

-30 yaşını aşmamış olmak Bu şartları taşıyan memur adayları, İnfaz Koruma Memuru alım ilanının açıklanmasının ardından belirtilen başvuru tarihlerinde memur olabilmek için başvuruda bulunabilecekler.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR