Acun TV8 Yardım Kampanyası Laptop Tablet Bilgisayar Dağıtımı Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılacak?

Acun TV8 Yardım Kampanyası Laptop Tablet Bilgisayar Dağıtımı Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılacak?

Acun Ilıcalı'nın TV8 ekranlarında 21 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu Laptop, Tablet, Bilgisayar ve PC yardım kampanyası başvuruları, ne zaman, nasıl ve nereden yapılır? Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nın Web sitesi başvurusu...

Türkiye'nin yardım konuları denince akla gelen ilk isimlerden birisi kuşku yokki Acun Ilıcalı. Acun Ilıcalı yapmış olduğu yardım kampanyaları ile şimdiye kadar Türkiye ve Türk Halkının sevgisini, güvenini kazanmış bir isim. 

21 Eylül 2020 tarihinde yapmış olduğu tarihi gece ile de bu konuyla ilgili gündeme damga vurna Acun Ilıcalı, kısa sürede Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medyada trend oldu. 

TV8 ve Acun Ilıcalı'nın yapmış olduğu Tablet, PC, Laptop ve Bilgisayar yardım kampanyası için Türkiye'den yardım yağdı. Hedefi 10 Milyon TL olarak belirleyen Acun Ilıcalı akşam saatlerinde 7.5 milyon TL'yi geçti. Gelen EFT Yardımları ile birlikte bunun 10 milyon TL'nin çok üzerine çıkması bekleniyor.

Peki Yardım Kampanyası Nasıl Başladı? Amaç Neydi?

Aslında koronavirüs sebebiyle son günlerde Türkiye gündemine oturan uzaktan eğitim sebebiyle öğrencilerin tablet ve laptop ihtiçaları özellikle çok arttı. Bu sebeple tablet ve laptop fiyatlarında ciddi artış gözlemlenirken aynı zamanda bazı köy ve beldelerde öğrencilerde gerekli imkan olmaması Türk insanını derinden üzdü.

Konuyla ilgili sosyal medyada yapılan yardım seslerine Acun Ilıcalı yetişti. Özellikle Anadolu'da köylerde yaşayan, imkanı olmayan çocuklarımıza uzaktan eğitim şansı sağlamak adına böyle bir yardım kampanyası gerçekleştirildi. Çocuklarımıza verilecek bu tablet ve laptoplarla artık dersini takip edemeyen hiçbir çocuk kalmayacak.

Gece Böyle Başladı!

Saatler tam da 23:15'i gösterdiği sıralarda Acun Ilıcalı düğmeye bastı. "Haydi Şimdi" sloganıyla başlayan kampanya ile ilgili hemen yardımlar gelmeye başladı. Yardımlar birkaç şekilde yapıldı. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız Dolar ve Euro hesapları üzerinden bağış yaparken Türkiye'de yaşayan vatandaşlar için SMS, Banka Hesapları ve ve kızılayı arama yöntemiyle bağış toplandı. Kızılayla ortak yürütülen bu kampanyanın SMS numarası 2868'di. Kampanyaya Eğitim yazıp 2868'e yollayanlar kampanyaya 10 TL bağışta bulundu. Kısa süreli kitlenen 2868 numaralı SMS hattı sebebiyle bazı vatandaşlar 2 veya 3 kere bağışta bulundu.

Canlı Yayında Gelen Bağışlar

Kampanya başlar başlamaz hemen yardım yağmaya başladı. Bu yardımlardan Kerem Güldüren 700 bin, Gözde Akpınar 500 bin, Tayfun Küçükoğlu 250 bin, Abdullah Buladı 100 bin bağış yaptı.

Bahçeşehir Koleji Geceye Damgasını Vurdu


Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji başta eğitmenlerine vermiş olduğu destekle öğretmenlerin ve eğitim alanındakilerin en çok takdir ettiği okulların başında geliyor. Eğitmen kadrosundaki kalite kuşku yokki eğitimdeki başarısını da körüklüyor ve bugün birçok şubesiyle Türkiye'nin geleceğini yetiştiren kurumların başında geliyor.

Bahçeşehir Koleji eğitime yapmış olduğu destek ve yardımların yanı sıra Acun Ilıcalı'nın yapmış olduğu yardım kampanyasına da 1 milyon TL'lik bağışla damga vurdu. 1 milyon TL eski parayla 1 trilyon yapıyor. Böyle bir bağışta bulunan Bahçeşehir Kolejine yapmış olduğu bu kampanyadan dolayı Mesleki Haber olarak teşekkür ediyoruz.

Peki Acun Ilıcalı Aracılığıyla Toplanan Bağışlar Kimlere Nasıl Verilecek?

Acun Ilıcalı'nın yapmış olduğu yardım kampanyasıyla toplanan paralar ile alınacak taptopların dağıtımı için nasıl bir yol izleneceği açıklandı. Yardım kampanyası ile toplanan paralar tek noktada birleşeyecek. Bunun karşılığı olarak 3 bin TL'den laptoplar alınacak. Ne kadar çok para toplandıysa o kadar 3 bin tl ile laptop alınacak. Ancak Türkiye'de o kadar fazla laptop ve tablet ihtiyacı olan kardeşlerimiz var ki, toplanan bu tablet veya laptopların dağıtımı ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması basit bir süreç değil. 

Labtop ve Tabletler gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Bunun için Acun Medya ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında istişare yapıldı. Yapılan toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı'nın insiyatif alacağı ve bu dağıtımın Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılacağı dile getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Tablet Laptop Bilgisayar PC Kampanyası Başvuru Sayfası Ekranı

Şuan için Milli Eğitim Bakanlığı sayfasında, Acun Ilıcalı ve TV8 ile birlikte toplanan paralarla alınacak laptopların dağıtımı ile ilgili bir yer yok. Ancak Acun Ilıcalı TV8'de yapmış olduğu açıklama ve konuşmada bu taptop ve tabletlerin öncelikle okullarında başarılı öğrencilere dağıtılacağı konusunda açıklama yaptı. 

Acun Ilıcalı'nın yapmış olduğu bu açıklama dersleri çok iyi olan ve tableti laptobu olmayan öğrenciler içerisinde büyük sevinç ve mutluluk yarattı. 

Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı dersleri iyi olan öğürencilere bu laptop ve tabletleri dağıtacak.

Bu vesiyleyle Türkiye'nin gelmiş geçmiş yetiştirdiği en önemli isim ve markalardan birisi olan Acun Ilıcalı'ya teşekkür ediyoruz. Kendisine bundan sonra hayırlı işler bol kazançlar dileriz. Bu tarz yardım kampanyaları devamlı olduğu sürece Türkiye ve Türk insanı arasında yardım seferberliği başlar, kimse aç ve açıkta kalmaz, herkesin ihtiyacı görülür.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER