9 Ağustos Cuma Dolar Kuru kaç TL oldu? 1 Dolar Kaç TL? Dolar düşüşe geçti

9 Ağustos Cuma Dolar Kuru kaç TL oldu? 1 Dolar Kaç TL? Dolar düşüşe geçti

Vatandaşlar, 9 Ağustos 2019 Cuma Dolar kuru fiyatlarını araştırmaya başladı. Dolar/TL'de neler oluyor? Dolar düşmeye başladı. 6 TL seviyelerinden 5,40-5,30 seviyelerini sınayan Dolar daha da düşecek mi? 1 dolar kaç TL oldu? Dolar/TL paritesinde son durum ve anlık dolar kuru fiyatları sizlerle...

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla piyasalar haftaya, hafta içi 3 gün boyunca kapalı olacak. Vatandaşlar, şimdiden piyasaların kapanışında dolar kurunu merak etmeye başladı. 9 Ağustos Cuma günü Dolar kuru kaç TL oldu? Dolar kaç TL, 1 dolar kaç TL yapıyor? Bu sorular yanıt arıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 425 baz puanlık faiz indirimi, arkasından kamu Bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan gelen Konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz indirimleri ardından dolar kuru ne olacak? 9 Ağustos 2019 Cuma dolar kuru merakla bekleniyor.

ABD Merkez Bankası FED’in 20 baz puanlık faiz indiriminin ardından, gelişmekte olan ülke para birimleri değer kazanmaya başladı. Türkiye’de Fed’in “yeterli” görülmese de beklentileri karşılayan faiz indiriminden nasibini aldı. Dolar kuru 8 Ağustos akşam saat 22:09 itibariyle 5.4668 seviyesinden işlem görüyor. An itibariyle 1 Dolar 5.46 TL ediyor.

DOLAR DÜŞÜŞ TRENDİNİ SÜRDÜRÜYOR

Dolar kuru, art arda gelen hamlelerin ardından düşmeye devam ediyor. 1 Ağustos 2019 tarihinde 5,58 TL olan Dolar kuru, 8 Ağustos 2019 tarihiyle 20 Mart 2019 tarihinden bu yana en düşük seviyeyi gördü! Dolar kuru an itibariyle 5,46 seviyesinden işlem görüyor. Dolar/TL paritesinde düşüş trendine girildi. Peki bu düşüş ne kadar sürecek?


KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE TÜRKİYE’DE PİYASALAR KAPALI

Kurban Bayramı tatili süresince 11-12-13 Ağustos Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Türkiye’de piyasalar kapalı olacak. Ancak özellikle Asya, Avrupa ve Amerika piyasalarında spekülatif satışlara yönelik BDDK ve Merkez Bankası tarafından gerekli önlemler alındı. Dolar’daki düşüş trendinin önümüzdeki dönemde de bir müddet devam etmesi ve yeni gelişmeler ve hamlelere göre Dolar/TL paritesinin yeniden “fiyatlanması” bekleniyor.

9 AĞUSTOS 2019 CUMA ANLIK – GÜNCEL DOLAR KURU! 1 DOLAR KAÇ TL OLDU?

9 Ağustos Cuma gününde Dolar kurunda yatay bir seyir öngörülüyor. Dolar kuru, an itibariyle 5,40 seviyesinin altını sınıyor. Ancak haftanın kapanış gününde, tatil günlerinin de gelmesiyle birlikte Dolar kurunun 5,40 direncini kırması beklenmiyor. Anlık 9 Ağustos Cuma günü dolar kuru bu sayfadan sizlerle paylaşılacak.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR