8 Eylül 2019 Pazar Güncel Altın Fiyatları! Gram Altın ve Çeyrek Altın Düşecek mi?

8 Eylül 2019 Pazar Güncel Altın Fiyatları! Gram Altın ve Çeyrek Altın Düşecek mi?

Vatandaşlar Altın fiyatlarını araştırıyor. 8 Eylül 2019 Pazar günü Altın fiyatları merak ediliyor. Gram Altın ve Çeyrek Altın, rekor seviyelerin ardından düşüşe geçti. Peki Altın fiyatları düşmeye devam edecek mi? İşte 8 Eylül Pazar Altın fiyatları haberimizde...

Altın fiyatlarında düşüş sürüyor! Vatandaş, 'güvenli liman' olarak gördüğü yatırım aracı Altın'ı araştırmaya başladı. 8 Eylül 2019 Pazar günü güncel - anlık altın fiyatları merak ediliyor. Gram Altın, Çeyrek Altın, Cumhuriyet Altını kaç TL oldu? Gram, Çeyrek ve Cumhuriyet altınında düşüş daha da sürecek mi? Tüm bu soruların yanıtını haberimizde mercek altına aldık.

ABD ile Çin arasındaki Ticaret görüşmelerinin yeniden başladığı şu günlerde Altın fiyatları bir miktar düşüş eğilimine girdi. Tarihi rekor seviyeleri gören ve sürekli rekor yenileyen Altın, 8 Eylül 2019 Pazar günü de düşüşünü sürdürüyor. 8 Eylül 2019 Pazar güncel - anlık Altın fiyatları, vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. 

8 Eylül 2019 Pazar Gram, Çeyrek Altın ve Cumhuriyet Altını Fiyatları

8 Eylül 2019 Pazar günü Altın fiyatları düşüşte! Hafta başından bu yana düşüş eğilimi gösteren Altın, 'dengeleme' eğilimini sürdürüyor. Altın fiyatlarında uzunca bir süre yeni yükseliş trendi öngörülmüyor. Vatandaş, düğün sezonunun bitmesiyle birlikte Altına 'hücum' etmekten vazgeçti. 

8 Eylül 2019 Pazar Güncel - Anlık Altın Fiyatları:

Gram Altın alış 274.53 TL satış 276.89 TL
Çeyrek Altın alış 448.40 TL satış 457.55 TL
Cumhuriyet Altını alış 1845.54 TL satış 1864.19 TL
Yarım Altın alış 896.80 TL satış 915.10 TL
Tam Altın alış 1811.90 TL satış 1830.20 TL


Altın Fiyatları Daha da Düşecek mi?

Yaz ve düğün sezonunun bitmesine artık kısa bir süre kala Altın fiyatları düşüşe geçti. Öte yandan Merkez Bankası'nın 12 Eylül Perşembe günü gerçekleştireceği PPK (Para Politikası Kurulu) toplantısında alacağı 'Faiz' kararı da piyasada Altın fiyatlarını etkiliyor. 

Altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmede bulunan uzmanlar, önümüzdeki hafta ortasından itibaren yükselişli Altın grafikleri öngörüyor. Altın fiyatlarındaki düşüşün geçici olduğu savunulurken, haftaya Merkez'in Faiz kararının ardından altın fiyatlarında yükseliş beklentisi hakim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Faiz İndirimi Sinyali Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gün yaptığı açıklamada faizlerin daha da ineceğini, özellikle bunun önümüzdeki Merkez Bankası PPK toplantısında da görüleceğini söyledi. 12 Eylül 2019 Perşembe günü yapılacak Merkez Bankası PPK toplantısında faiz indirimi bekleniyor. 

Faiz indirimi kararıyla birlikte Altın fiyatları yükselecek. Yabancı yatırımcı, faiz indirimiyle birlikte yatırımını Altın'a yönlendirecek. Altın fiyatları da artacak. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR