5000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar Yayınlandı

5000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar Yayınlandı
YAYINLANMA TARİHİ: 10.04.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

5.000 TL faizsiz kredi veren bankalar hangileridir? 5.000 TL faizsiz kredi başvurusu yapacak olan kişiler hangi şartlarda kredi alabilir? Faizsiz kredi almak için hangi bankalar işlem yapıyor? Sizlere bu yazımızda faizsiz kredi veren bankalardan

5.000 TL faizsiz kredi veren bankalar hangileridir? 5.000 TL faizsiz kredi başvurusu yapacak olan kişiler hangi şartlarda kredi alabilir? Faizsiz kredi almak için hangi bankalar işlem yapıyor? Sizlere bu yazımızda faizsiz kredi veren bankalardan 5.000 TL anında nasıl alırsınız bunun bilgilerini vereceğiz.

Ülkemizdeki bankalardan en çok kullanılan kredi miktarı 5.000 TL kredidir. 5.000 TL kredi başvurusu yapacaksanız bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına başvuru yapabilirsiniz. Bu krediler bireysel ve ticari olan müşterilere verilmektedir. İhtiyaç kredilerinde aldığınız kredi belirli bir faiz oranı ile müşterilere sunulmaktadır.

Bu faiz oranı her bankaya göre değişiklik gösterecektir. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler faizin haram olduğu için bu kredileri almak istemiyorlarsa ülkemizde faizsiz kredi veren bankalarda vardır. Faizsiz kredi veren bankalar ve faizsiz bankacılık işlemi yapan bankalar katılım bankalarıdır. Sizde bu katılım bankalarından işlemlerinizi yapabilir ve faizsiz olarak kredi kullanabilirsiniz. Sizlere yazımızda 5.000 TL kredi alacağınız katılım bankaları hakkında başvuru şartları ve başvuru aşamaları hakkında bilgiler vereceğiz.

5.000 TL Faizsiz Kredi Başvurusu Alabilmek İçin Şartlar Nedir?

5.000 TL ve üzerinde herhangi bir krediyi alacaksanız bankaların politikalarına uygun olmanız gerekmektedir. Bankalar düşük limitli kredilerde de yüksek limitli kredilerde de aynı politikaları izlerler. Ülkemizde bulunan katılım bankaları ise bu politikaları daha ağır uygulayan bankaların başında gelmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin 18 yaşından büyük 65 yaşından küçük olması, TC vatandaşı olması, Kredi notu 1100 ve üzerinde olması, Sigortalı çalışıyorsa en az 12 aylık sigortası olması, Emekli ise maaşını kredi başvurusu yapacağa bankaya taşıması, bankalarda gecikmeli ödemesi, icralık durumu olmaması durumunda kredi alabileceklerdir. Kısacası bankanın istediği tüm şartlara uygunsanız banka size faizsiz kredi verecektir.


Faizsiz kredilerde banka para kazanması için kar payı uygulayacaktır. Kar payı oranları da bankaların uyguladığı faiz oranlarına yakın bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. Eğer bu şartlara uygunsanız aşağıdaki bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
Albaraka Türk Katılım Bankası 5.000 TL Kredi Başvurusu

En çok tercih edilen bankalardan birisi Albaraka Türk bankasıdır. Bu banka yaptığı kredi kampanyaları ile 5.000 TL krediyi aynı gün içinde vermektedir. Kredi başvurusu için banka şubeleri ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Banka 0.99 kar payı oranı ile sizlere krediler vereceklerdir. Kredi başvurusu yapıldığı zaman banka şartlarına uygun olup olmadığınız incelenecektir. Bu bankadan kredi kullandığınız zaman bankanın diğer tüm ürünlerinde de islami şartlara uygun olarak bankacılık işlemleri yapacaksınız.

Kuveyt Türk Katılım Bankası 5.000 TL Kredi Başvurusu

Albaraka Türk bankasından sonra en çok tercih edilen bir diğer katılım bankası Kuveyt Türk Katılım bankasıdır. Bu bankadan da 5.000 TL kredi başvurusunu internetten ve banka şubelerinden yapabilirsiniz. Kredi başvurusu onay aldıktan sonra banka şubelerinden kredinizi kullanmanız mümkün. Banka ihtiyaç kredisi haricinde konut kredisi ve taşıt kredilerinde de kar payı ile işlem yapacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası 5.000 TL Kredi Başvurusu

5.000 TL kredi almak isteyenler 0.99 kar payı oranı ile Türkiye Finans bankası üzerinden de kredi alabilirler. 60 ay vadeye kadar kredi başvurusunu internet bankacılığı, internet sitesi ve banka şubelerinden yapabilirsiniz. Banka müşterileri bu krediyi kullanmak için internet üzerinden başvuru yapabilir ve bankaya gitmeden kredilerini kullanabilirler. Bankanın verdiği tüm kredi ve kredi kartları faizsiz olarak sizlere sunulmaktadır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER