50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Desteği Geldi! İhtiyaç Kredisi Alamayanlar Dikkat!

50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Desteği Geldi! İhtiyaç Kredisi Alamayanlar Dikkat!

Bazı bankalar düşük faiz oranı ile 50.000 liraya varan ihtiyaç kredisi desteği yapacağını açıkladı.

Son dönemlerde ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişi ekonomik anlamda çok zor dönemler geçirdi. Bu nedenle ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlar ihtiyaç kredisi desteğini beklemeye başladı. Bu sayede zorluk yaşayan vatandaşlar kolay bir şekilde geçimini sağlayacağını düşünüyor. Bazı bankalar düşük faiz oranı ile 50.000 liraya varan ihtiyaç kredisi desteği yapacağını açıkladı. İhtiyaç kredisi bekleyen kişiler ise bu haberden sonra detaylı araştırmalara başladı. Bu konu hakkında yeterli bilgi bulunmamasından dolayı ihtiyaç kredisi bekleyen kişiler daha detaylı açıklamalar beklediler.

En uygun faiz oranına göre 50 bin liraya varan ihtiyaç kredisi desteği yapan bankalar ve bu bankaların sağladığı destekler şu şekilde belirlenmiştir; ING bank’tan ihtiyaç kredisi isteyen kişiler aylık olarak 1226 TL ödemelidir ler ve ayrıca genel olarak toplamda geri ödeme yapacakları miktar 73868 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca ING bank'tan ihtiyaç kredisi çeken kişilerin yüzde 1,14 faiz ödemesi yapacakları da bilinmelidir.

Bir diğer ihtiyaç kredisi sunan banka ise Garanti bankasıdır. Garanti bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeken kişiler aylık olarak taksitlerinde 1406 TL ödeme yapmalıdırlar. Ayrıca genel toplam ödeme de ise 84642 TL ödeme yapmaları gerekecektir. Tüm bunlara bakıldığında ise Garanti bankası'nın uyguladığı faiz oranı yüzde 1,59 dur.

TÜRKIYE İŞ BANKASI

Türkiye İş bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler ise aylık olarak taksitlerinde 1289 lira ödeme yapmalıdırlar. Ayrıca toplam ödeme miktarı ise 77610 TL dir. Türkiye İş bankası'nın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,30 dur.

DENIZBANK


Denizbank ihtiyaç kredisi olarak aylık taksit miktarını 1435 TL olarak belirledi. Toplam ödeme miktarı ise 86386 TL olarak hesaplandı. Aynı zamanda DenizBank’tan ihtiyaç kredisi alacak kişilerin bilmesi gereken en önemli nokta ise faiz oranlarını yüzde 1.66 olduğudur.

YAPI KREDI

Yapı Kredi ise aylık olarak müşterilerinden 1448 TL'lik taksit ödemesi istemektedir. Toplam ödeme miktarı ise 87140 TL olarak belirlenmiştir. Yapı kredi’nin faiz oranı yüzde 1,69 olarak müşterilere belirtilmiştir.

KUVEYT TÜRK

Kuveyt Türk ise bir diğer ihtiyaç kredisi sunan bankadır. Bu bankadan ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler ise aylık olarak taksit miktarının 1246 TL olduğunu bilmelidirler. Ayrıca toplam ödemelerinin de 75027 TL olduğu belirlenmiştir. Kuveyt Türk'ün belirlediği faiz oranı yüzde 1,19 olarak gösterilir.

İHTIYAÇ KREDISI VEREN BANKALAR

İhtiyaç kredisi veren bankalar dan bir diğeri ise Halkbank tır. Halkbank ihtiyaç kredisi isteyen müşterilere aylık taksit olarak 1254 TL ödeme çıkartır. Önce toplam ödeme miktarını ise müşterilerine 75493 TL olarak belirtir Halkbank’ın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,21 dir.
İhtiyaç kredisi almak isteyenlerin tercih edebileceği bir diğer banka ise Ziraat bankasıdır. bu bankadan ihtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler aylık olarak 1265 TL ödeme yaparlar ve toplam ödemelerinde 76195 TL olduğu açıklanan bilgiler arasında yer alır. Ziraat bankasının ihtiyaç kredisi bekleyen kişilere uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1, 24’tür.
Bir diğer banka ise Vakıfbank tır. bu bankadan ihtiyaç kredisi almak isteyen müşteriler aylık olarak 1265 TL ödeme yaparlar. Ayrıca toplamda ödemeleri gereken miktar ise 76195 TL'dir. VakıfBank'ın uyguladığı faiz oranı ise diğerlerine yakın olarak yüzde 1,24 tür.
Son olarak ise ihtiyaç kredisi uygulayan banka Akbank tır. Akbank'tan ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler aylık taksitlerinde 1317 TL ödemeleri gerektiğini bilmelidirler. Ayrıca toplam ödemeleri gereken miktar ise 79287 TL olarak hesaplanmıştır. ihtiyaç kredisi almak için akbank'a başvuran kişilerin faiz oranı olarak yüzde 1,37 ödeyeceğini bilmeleri gerekir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR