400 Kamu Memuru Alınacak! Başvurular Başladı! Şartlar Neler?

400 Kamu Memuru Alınacak! Başvurular Başladı! Şartlar Neler?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 'ne alınacak olan 400 personel için başvuru formları yayınlandı.

Son zamanlarda en çok gündemde olan konulardan bir tanesi de memur alımları hakkında yapılan açıklamalardı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre KPSS sonuçlarından sonra yapılacak olan tercihlere göre ciddi sayıda personel alımının gerçekleştirilecek olması yönündeydi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için alınacak olan personeller için 400 kişilik bir alım belirlendi. Yapılan bu personel alımı açıklamalarından sonra en çok merak edilen konulardan bir tanesi de başvurularının nasıl yapılacağı ve hangi şartların sağlanması gerektiği yönünde odu. Tüm detaylar haberimizin devamında…

CEZA VE TEVFİKEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

 
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için alınacak olan personeller için başvuru formları yayınlandı. Başvuru yapmak isteyen kişiler için başvurular 27 Kasım 2020 tarihi itibariyle başladı. Yapılan son açıklamalara göre başvurular 27 Kasım 2020 tarihi ile 11 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihlerin dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacak ve iptal olacaktır. Bu nedenle vatandaşların en çok dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi de başvuru süresi içerisinde başvurunun tamamlanmış olması gerektiğidir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için alınacak olan personeller pek çok farklı alanda alınacak. Başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuru tarihleri içerisinde Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına başvurularını kolaylıkla yapabilme imkanları bulunur. Aynı zamanda başvuruların kişisel olarak gidilerek yapılması çok önemlidir. Başvuru yapacak ola kişi başvurusunu mutlaka kendisi yapmalıdır.

CEZA VE TEVFİKEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN PERSONEL ALIMI İÇİN GEREKLİ OLAN KOŞULLAR NELERDİR?

Pek çok kişi işsizliğin çok olduğu bu günlerde personel alımlarını değerlendirmek ister. Bu nedenle başvuru yapmak isteyen kişi sayısı da oldukça fazladır. Ancak başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Vatandaşların tamamının başvuru yapamayacağı bir durum söz konusudur. Bunun nedeni ise gerekli olan bazı koşulların sağlanmış olması gerekir. Bu koşullar ise şu şekildedir; ilk olarak en önemli nokta başvuru yapacak olan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasıdır. Sonrasında ise herhangi bir nedenden dolayı kamu haklarından men edilmemek yani mahrum bırakılmamış olması gerekir. Aynı zamanda başvuru yapmış olduğu göreve engel olacak ve yapmasına mani olacak herhangi bir sağlıksal probleminin olmamış olması, başvurmuş olan vatandaş erkek ise mutlaka askerlik görevini tamamlamış olmalıdır. Ayrıca yapılacak olan güvenlik soruşturmalarından geçmiş olmalıdır. En az 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Ve en fazla 35 yaşında bulunmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler 18 yaş ile 35 yaş arasından olmalıdır. En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bu okullara denk okullardan mezun olmuş olma şartı da aranır. Ve son olarak ise 2020 yılında gerçekleştirilmiş olan KPSS sınavında KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olma şartı mutlaka tamamlanmış olmalıdır. Bu şartlardan bir tanesinin bile yerine getirilmemesi başvurunun geçersiz sayılmasına neden olacağı için başvuru yapılmadan önce mutlaka detaylı bir şekilde şartlar okunmalıdır.

BAŞVURU İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru yaparken yanında bulundurması gereken evraklar vardır. Bunların tamamı eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmış olmalıdır. Belirlenen ve istenen evraklar; başvuru formu, nüfus cüzdanının fotokopisi, E-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgeleri, KPSS sınav sonuç belgesi mutlaka başvuruda bulundurulması gereken ve istenen evraklardır. Bu evraklar eksik veya yanlış olduğunda başvurunuz gerçekleştirilemez.


 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR