40 Bin TL ve 25 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları Devam Ediyor! Geri Ödemesiz Destek Alabilmek İçin...

40 Bin TL ve 25 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları Devam Ediyor! Geri Ödemesiz Destek Alabilmek İçin...

Coca- Cola tarafından verilen hibe desteğinden kimler yararlanabilir? Başvurular nasıl olacak? Süreç nasıl ilerleyecek? Şartları nelerdir?

Hibe destekleri gelmeye devam ediyor. Dev şirket tarafından büyük destek açıklaması yapıldı. Hibe desteği devreye alındı ve 25.000 TL ve 40.000 TL hibe desteği için başvuru süreci başladı ve devam ediyor. Hibeden yararlanmak için belirlenmiş artlar bulunmaktadır.

Belirlenen bu şartları sağlayan kişiler hibe desteklerinden yararlanabilecektir. Bu destestekten yararlanmak için belirlenmiş şartlardan biri olan verilecek olan online eğitim sürecini tamamlamak olmaktadır. Hibe desteği hakkında tüm detaylar haberimizde...

HİBE DESTEĞİ NEDİR? ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Hibe desteği başvuruları devam ediyor. Başvurunuzu şimdi yapın hemen hesabınıza yatsın.
25.000 ve 40.000 TL hibe desteği sağlanmaktadır. "Kredi mevzularında, yaşam içerisinde, özellikle ekonomide sıkça dinlenen terimlerden biri de, "hibe" olarak deyim edilen bir terimdir. " şeklinde açıklanabilmektedir.

Devreye alınan bu hibe desteği Coca-Cola tarafından sağlanmaktadır. Bu desteği amacı Kız Kardeşim Projesi kapsamında 2021 yılı ile beraber hayata geçirilecektir. Bu ikinci hibe programı olmaktadır. Bu hibe ile korona virüs Kovid-19 pandemi sürecinden yakından etkilenen yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren, bulunan girişimci kişilere, kadınlara iş geliştirme hibesi vermektedir.

Devreye alınacak olan bu desteğin 20221 Ocak-Mart ayları içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Coca-Cola tarafından ikinci Kız Kardeşim Hibe Programı ile 29 girişimci kadına 25.000'er TL ve 1 girişimci kadına 40.000 TL jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765 bin TL'lik destek verilecektir.


HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL OLACAK? NASIL ALINACAK?

Bu kapsam doğrultusunda Coca-Cola Türkiye, Habitat Derneği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) işbirliği ile tertip edilmekte olan ve dört düzeyden oluşan program için müracaatlardaki ilk koşul olarakta, kizkardeşim.net internet sitesi üzerinden online eğitimler verilecektir. Verilecek olan eğitimlerini bitirerek sertifika alma şartı ilk şart olmaktadır. Yapılan müracaatın ardından teknik elemeden geçen bayanlardan şehir bazlı azami puanı alan katılımcılar arasından, online olarak gerçekleştirilecek olan Hibe Programı Kampı'na davet edileceklerdir. Süreç bu şekilde ilerleyecektir. 

Coca-Cola Türkiye, Habitat Derneği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasından gerçekleşen işbirliği ile düzenlenen ve 4 aşamadan oluşan bu projenin başvurularındaki ilk şartı Kizkardeşim.net web sitesi üzerinden online eğitimleri tamamlamak ve sertifika almak olacaktır.

Yapılan başvurunun ardından teknik açıdan elemeden geçen kadınlardan il bazlı olarak en yüksek puanı alan katılımcılar arasından, online olarak yapılacak Hibe Programı Kampı'na davet edileceklerdir. Bu kapsamda kamp 2 gün sürecektir. Ayrıca kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecektir.

30 KADIN İŞ GELİŞTİRME HİBESİ ALMAYA HAK KAZANACAK!

Gerçekleştirilen eğitimlerin ardından, final jüri değerlendirmesi sonrasında belirlenen hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacaktır. Yapılan Hibe Kampı bitiminde, son gününde online final töreni yapılacaktır.

Hibe Programı ile yeme-içme sektörüne yönelik olarak çalışan, işletme sahibi olan kadınların işletmelerini geliştirebilmeleri adına Coca- Cola Kız Kardeşim Projesi kapsamında 81 ilden seçilecek 30 girişimci kadının ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, ve sosyo- ekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Hibe Program ile yeme-içme sektörüne yönelik olarak çalışan kadınlara markalaşma ve bunun yanı sıra eğitim desteği de verilecektir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR