4 Haziran 2020 Çeyrek Altın ve Gram Altın Ne Kadar Oldu? Bugün Altın Düştü Mü? Yükseldi mi?

4 Haziran 2020 Çeyrek Altın ve Gram Altın Ne Kadar Oldu? Bugün Altın Düştü Mü? Yükseldi mi?
YAYINLANMA TARİHİ: 04.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Altın ONS fiyatı ne kadar? Altın yeni güne nasıl başladı? Altın da düşüş devam ediyor mu? Uzmanlar bu konuda ne diyor?

Altın fiyatları bugünde merakla araştırılıyor. Gündeminde hareketli olması ile beraberaltın fiyatlarıda hareketlilik göstermeye başladı. Bugün 4 Haziran tarihi gram altın çeyrek altın fiyatları merakla araştırılmakta.

Normalleşme süreci ve düğün sezonunun açılması ile beraber altın fiyatlarında hareketlenme gözlenmeye devam ediyor. Dün altın piyasalarında yaşanan düşüşün ardından bugün arttı mı? Yükseldimi merak konusu. İşte detaylar altın da son durum ne işte detaylar...

ALTIN DÜN'Ü NASIL KAPATTI?

Altın piyasalarda gündemde yaşanan hareketlilik sebebi ile değer kaybetmeye devam ediyor. Dünki piyasada altınının ons fiyatındaki düşüş gözlemlenirken ONS'a paralel olarak gram altın değer kaybetmektedir.

Yaşanan değer kaybı ile beraber, 366,3 lira ile 13 Nisan'dan bu yana en düşük seviyeler gözlemlenmektedir. Gram altın, daha sonra yaşanan kayıpları telafi etse de günü bir önceki kapanışa göre %1,2 azalışla 368,3 liradan tamamlamlamıştır.

ALTIN YENİ GÜN'E NASIL BAŞLADI?

Yeni gün'e 4 Haziran 2020 tarihine değer kazancıyla başlamasının ardından altının gram fiyatı, önceki kapanışın %0,5 üzerinde 370,2 lira seviyesinde seyrettiği gözlemlenmektedir. Çeyrek altın fiyatı 607 liradan, Cumhuriyet altını ise 2.483 TL'den satılmaktadır, işlem görmektedir.

Altının ons fiyatı, önceki kapanışın ardından % 0,3 değer kazancıyla 1.703 dolar seviyesinde bulunmaktadır.

4 HAZİRAN 2020 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NEDİR?

4 HAZİRAN 2020 ALTIN ONS FİYATI NE KADAR?

Altın ONS Alış Fiyatı: 
1.707,51

Altın ONS Satış Fiyatı: 1.708,22

4 HAZİRAN 2020 GRAM ALTIN NE KADAR?


Gram Altın Alış Fiyatı: 
371,17

Gram Altın Satış Fiyatı: 371,27

4 HAZİRAN 2020 ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek Altın Alış Fiyatı: 
606,00

Çeyrek Altın Satış Fiyatı: 613,60

4 HAZİRAN 2020 YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım Altın Alış Fiyatı: 
1.211,80

Yarım Altın Satış Fiyatı: 1.227,00

4 HAZİRAN 2020 UZMAN YORUMLARI NELERDİR?

Uzmanlar tarafından altın ile ilgili olarak, ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından yaşanan olaylar ülkedeki iç karışıklıklar sebebi ile devam eden protestoların görece yatıştığını ve ABD'de dün açıklanan makroekonomik verilerin beklenenden iyi geldiği açıklamalarında buulunmuşlardır. Salgın süreci ve yaşanan siyahi vatandaşın hayatını kaybetmesi piyasalardaki hareketlenmeyi etkilemiştir.

Uzmanlar tarafından, bu gelişmelerin yaşanan olumsuzlukların ardından ekonomilerin tahmin edilenden daha kısa sürede toparlanabileceğine dair beklentiler güçlenmiş durumdadır. Ayrıca Analistler tarafından yapılan açıklamalara buna bağlı olarak artan risk iştahı ile altının ons fiyatının baskılandığı açıklamalarında bulundular.

Uzmanlar, 4 Haziran 2020 bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yayımlayacağı haftalık para ve banka istatistikleri kapsamında, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısı ve devamında ECB Başkanı Christine Lagarde'ın basın açıklamaları ile ABD'de açıklanacak verilerin takip edileceğini bildirmişlerdir.

Uzmanlar ayrıca, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.700 doların aşağı yönlü kırılması durumu ile beraber 1.690 doların destek olarak öne çıktığını kaydeden analistler, gram altında ise 365-375 lira bandının izleneceği açıklamasını yaptılar.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER