4. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Ödeneği Başladı! Kimler 4.faz 1000 TL’yi Alabiliyor?

4. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Ödeneği Başladı! Kimler 4.faz 1000 TL’yi Alabiliyor?

4. faz sosyal yardım ödemeleri yapılacağı açıklanmıştı. Ancak ne zaman yapılacağına dair herhangi bir net bilgi verilmemişti.

4. faz sosyal yardım ödemeleri yapılacağı açıklanmıştı. Ancak ne zaman yapılacağına dair herhangi bir net bilgi verilmemişti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların tamamında sosyal yardım ödemelerinin 4. Faz kısmına geçilebileceği ifade ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuya ilişkin açıklamalarında her zaman sosyal yardımların devam edeceğini, zor durumda kalan vatandaşımızın her zaman yanında olduklarını belirtti. Peki, evde bakım maaşı, engelli, dul ve yetim maaşı alanlar ve diğer vatandaşlar için 1000 TL yardım ödemesi yapılacak mı? İşte 4. faz sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilinmesi gerekenler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda her zaman sosyal yardımların devam edebileceğini ifade ediyor. Ancak 4. Faz sosyal yardım konusunda herhangi bir bilgi vermiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağlamış olduğu 1000 TL sosyal yardım paraları milyonlarca vatandaşımız tarafından merak edilen bir konu. 1000 TL sosyal yardım paralarından bugüne kadar toplam 5,5 milyon vatandaşımız faydalanabildi. Ancak geri kalan kısımdaki vatandaşlarımızın yardımdan faydalanamadığı biliniyor. Evde bakım maaşı, engelli, dul ve yetim maaşı alan kişilerin tamamı 1000 TL sosyal yardım paralarından yararlanamadı. Birinci fazda alamadılar, ikinci fazda alamadılar ve üçüncü fazda da alamadılar. Ancak 4. Faz sosyal yardımlarında alabilecekleri tartışılıyor. Bu konuda son dönemlerde de bazı konu başlıkları gündeme geldi. Çeşitli gazete ve haber sitelerinde 4. Faz sosyal yardım paralarının başlayabileceği belirtiliyor. Peki, bundan sonraki süreçte yeni bir yardım çalışmasının olması bekleniyor mu? Aile Bakanlığı'nın 4. faz çalışması var mı? Haberimizde ele alıyoruz.

AİLE BAKANLIĞI 4. FAZ ÖDEMELERİ


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk düzenli olarak yaptığı açıklamalarda her vatandaşın bu 1000 TL sosyal yardımdan faydalanabileceğini savunuyordu. Evde bakım maaşı, engelli, dul ve yetim maaşı alan kişiler daha önce hiçbir yardım faaliyetinden faydalanamadı. Birinci fazda 1000 TL verilmedi, ikinci faz ve üçüncü fazda da 1000 TL sosyal yardım parası verilmedi. Bu vatandaşlarımızın acil bir şekilde 1000 TL sosyal yardım paralarından faydalanabilmesi gerekiyor. E-Devlet üzerinden yapılabilecek başvurular neticesinde vatandaşlarımız için 4. Faz sosyal yardım ödemesi başlayacağı belirtilmişti.

ENGELLİ, DUL, EVDE BAKIM MAAŞI ALANLAR İÇİN 4. FAZ ÖDEME

4. Faz sosyal yardım ödemelerine dair beklenti oluşmuş durumda. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere yönelik tüm vatandaşlara 1000 TL sosyal yardı parası ödeniyor. Ancak engelli maaşı, dul maaşı, evde bakım maaşı alan vatandaşlarımız bundan önceki üç faz sosyal yardım ödemelerinde de 1000 TL alamamıştı. Ancak sadece bu 1000 TL ödemelerden faydalanamayan vatandaşlarımızın yararlanabilmesi için çıkartılacak olan 4. Faz sosyal yardım ödemeleri için büyük bir beklenti oluşmuş durumdadır. Ekonominin çarklarının devam edebilmesi için insanların paraya ihtiyacı var, para veren yok, işveren yok. En nihayetinde ortada para yok, Korona virüs ülkemizi ağır etkilemiş durumda.
Daha önce 1000 TL sosyal yardım parasına hiç başvuru yapmamış olan kişileri e-Devlet üzerinden Pandemi araması ile karşısına çıkan başvuru ekranından başvuru yapabilirler. 1000 TL para yardımı kimilerinde banka hesaplarına kimilerinde PTT hesaplarına kimine de elden getiriliyor.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER