2021’de İkinci El Araba Fiyatları Düşer Mi? Uzmanından Tahminler!

2021’de İkinci El Araba Fiyatları Düşer Mi? Uzmanından Tahminler!

Vatandaşlarımız ikinci el araba fiyatları ile ilgili oldukça meraklılar. Vatandaşlarımız tarafından ikinci el araba almak bu dönemde artık iyice yaygınlaştı.

Vatandaşlarımız ikinci el araba fiyatları ile ilgili oldukça meraklılar. Vatandaşlarımız tarafından ikinci el araba almak bu dönemde artık iyice yaygınlaştı. Vatandaşlarımız araba almayı hemen yatırım amaçlı düşünüyor hem de korona virüs süreci için de araba artık alınması gereken bir önlemdir. Vatandaşlarımız sıfır arabalardan vazgeçti ama talepleri doğrultusunda ikinci el araba fiyatlarında da düşüş yaşanmasını bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan araba alımları için vatandaşlarımı ikinci el araba fiyatlarından bir düşüş yaşanacak mı? Yaşanacak olan düşüşten hangi vatandaşlarımız yararlanabilecek? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından araştırılıyor. Araştıran ve merak eden vatandaşlarımız için haber kaynağımızda gerekli bilgilere yer verdik.

Vatandaşlarımız korona virüs sürecinden ekonomik anlamda oldukça çok etkilenmişlerdir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız bu dönemde birikim yapmaya oldukça önem veriyorlar. Vatandaşlarımız yaptıkları birikim doğru yerde değerlensin istiyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız tarafından ikinci el araba almak yatırım niteliğinde olacağı için vatandaşlarımız ikinci el araba alımlarına daha çok önem vermeye başlamışlarıdır. Vatandaşlarımız tarafından alınacak arabalar için vatandaşlarımız araba fiyatlarının düşmesini bekliyorlar. Vatandaşlarımız tarafından farklı çeşit ve modeldeki ikinci el arabalar için internet üzerinden araştırmalar yapılmaya başladı. Bununla birlikte de vatandaşlarımız yapılan indirimleri de takip ediyor.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARINDA SON DURUM!

Vatandaşlarımız artık araba almak eylemini yatırım yapmak amaçlı kullandıkları için araba fiyatlarının yanı sıra araba fiyatlarında yapılacak olan indirimleri de merak etmektedirler. Vatandaşlarımız geçtiğimiz günlerde yaşanan kredi faiz oranlarından yararlandılar. Vatandaşlarımız araba sahibi olmak istiyor. Önce düşük faizli kredi imkânlarını takip edip kredi fırsatlarından yararlanmaya çalışan vatandaşlarımız şimdi de yüksek fiyatlarla araba sahibi olmamak için araba fiyatlarını araştırıyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan birikimler doğru yerde yatırım yapılmak için vatandaşlarımız tarafından araba alımlarında kullanılacaktır.


Vatandaşlarımız korona virüsten hem maddi anlamda hem de sosyal olarak oldukça etkilenmişlerdir. Vatandaşlarımız korona virüs için alınan önlemlere oldukça uymaya çalışıyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan korona virüs önlemleri için vatandaşlarımız sosyal mesafeyi korumak ve bunun yanında da kalabalık ortamlardan kaçınmak için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyor. Bunun yanında da vatandaşlarımız yapacak oldukları yatırımları arabaya yapmak istiyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız ikinci el araba fiyatlarının düşmesini bekliyorlar.
 
 
İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ?

Vatandaşlarımız artık ihtiyaç halini alan araba sahibi olmak için ellerindeki bütün imkânları kullanıyorlar. Vatandaşlarımız bununla birlikte de ilk fırsatta araba almak için bankaların taşıt kredilerinden yararlanıyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan kredi başvuruları için de vatandaşlarımız hem taşıt kredisinin en uygun zamanını hem de bununla birlikte ikinci el araba fiyatlarının en uygun zamanını araştırıyor. Bankalara taşıt kredisi taleplerinde bulunan vatandaşlarımız şimdi bir yandan da araba fiyatlarını araştırıyor. TÜSİAV Vergi Platformu Başkanı Kumdakcı 2021'de ikinci el araba fiyatlarının düşmeyeceğini açıkladı.

SERKAN KUMDAKCI AÇIKLAMA YAPTI!

Serkan Kumdakcı yaptığı açıklamada "Beklenti bu yönde ancak maalesef yeni üretimlerde ürün girdi maliyetlerinde oluşacak artışlar, ülkemizde yüksek seyreden döviz kur fiyatlaması ve ÖTV oranlarında bir düşme olasılığının şimdilik olmaması fiyatların bir daha eski seviyelerinde seyretmesine imkân vermeyecektir. Özetle, fiyatların bu denli artmasının tek nedeni ÖTV değil. Bu durumun 2021'in ilk yarısında da devam edeceğini söylemek yanlış olmaz. “sözlerini sarf etti.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR