2021'de 10.000 Liraya Kadar Faizsiz Kredi! Kimler Kullanabilecek? İşte Şartlar!

2021'de 10.000 Liraya Kadar Faizsiz Kredi! Kimler Kullanabilecek? İşte Şartlar!

10 Bin TL kredi nasıl alınacak? 10 Bin TL kredi alma şartları? Bereketli kredi kampanyasının özellikleri nelerdir? Kimler kullanabilecek?

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren müjdeli haber geldi. Bu müjdeli haberde faiz ödemesi olmaksızın, sadece kullanılan anaparanın geri ödemesi yapılarak kredi kullanımı mümkün olacaktır. Faizsiz kredi kulanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bundan yararlanabilmek için en önemli şartlardan biri borçların düzenli bir şekilde ödenmiş olma şartı bulunmaktadır. 

"BEREKETLİ KREDİ" İLE FAİZSİZ 10.000 TL ALABİLİRSİNİZ!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi tarafından "Bereketli Kredi" kampanyası başlatıldı. Bu projenin amacı borcunu zamanında ödeyen kişileri ödüllendirme amacı ile başlatılmıştır. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) tarafından, kredi kullanan ortaklarının ödeme alışkanlığını pekiştirmek amacı ile ve borcunu vadesinde düzenli olarak ödeyen ortaklarını ödüllendirmek üzere bu amaç doğrultusunda, yeni bir kredi uygulaması başlatılmıştır.

En önemli özelliklerinen biri, nakit sıkıntısı çekenleride ilgilendirmektedir. Bu kapsamda müjdeli haber geldi. Faiz ödemeden kredi kullanım müjdesi geldi. Faizsiz kredi kullanımı sağlanacaktır. Kredi borçlarını zamanında ödeyenler için ortaklarına teşekkür etmek kapsamında, "Bereketli Kredi" adıyla anılan proje kapsamı doğrultusunda, Tarım Kredi ortakları 2021 yılında 10 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilme imkanı sağlanacaktır.


TARIM KREDİ "10 BİN TL SIFIR FAİZLİ KREDİ KULLANILABİLECEK!"

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz tarafından yapılan açıklamasında şu açıklamalarda bulundu;

"Tarım Kredi ortaklarından geçtiğimiz yıl borcunu zamanında ödeyenlere, kullandığı kredinin yüzde 10’una kadarını, 2021 yılının ocak, şubat, mart aylarında bir yıl faizsiz olarak kullandıracağız. Bu krediyle ortaklarımız bizden tarımsal girdi anlamında ihtiyacı olan gübre, ilaç, akaryakıt ve diğer tarımsal girdileri 10 bin liraya kadar faizsiz olarak alabilecekler. Geçen sene 100 bin lira kredi kullanan ortağımız 10 bin lira sıfır faizli kredi kullanabilecek."

KOŞULLAR NELERDİR?

Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz tarafından, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ile beraber, bu çerçevede, indirimli kredi kullanımları için, ayni kredi kullanımı ile beraber, sabit oranlı krediye dönüştürdüklerine de dikkat çekmeleri üzerine, "Şu anda ortaklarımız %7 oranıyla yıllık kredi kullanarak tarımsal girdilerini temin edebiliyorlar" ifadelerini kullandı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER