2020 Yılı Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Kampanyası

2020 Yılı Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Kampanyası
YAYINLANMA TARİHİ: 17.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

2020 yılı Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Kampanyası başlattı. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler eğer icralık oldukları için kredi alamıyorsa bazı şartları yerine getirerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler.

2020 yılı Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi Kampanyası başlattı. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler eğer icralık oldukları için kredi alamıyorsa bazı şartları yerine getirerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası icralık olana kredi ile ilgili hazırladığımız bu haberimizde sizlere bu kredinin nasıl alınacağını ve başvurunun nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası, ülkemizde Osmanlı döneminden beri hizmet veren bir devlet bankasıdır. Bu banka sürekli olarak güncel kampanyalar yapar ve bu kampanyaları her müşteriye özel olarak hazırlamaktadır. Devlet bankası olduğu için vatandaşların işlem yapacağı bankaların da başında gelen Ziraat Bankası son yıllarda kendi politikalarında güncellemelere gitmiş ve her kesime kredi vermek için kolları sıvamıştır. Emekli olanlar için emekli kredisi, öğrenci olanlara öğrenci kredisi, memura memur kredisi, esnafa esnaf kredisi, çiftçiye çiftçi kredisi veren bu banka ülkemizdeki en uygun faizle kredi veren bankalarından da birisidir. Bu bankanın son yaptığı kampanyada ise icralık olanlara kredi başvurusu nasıl yapılır, bu kişiler kredi almak istedikleri zaman hangi yolu izlemelidirler bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası İcralık ve Avukatlık Olanlara Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası İcralık ve Avukatlık Olanlara Kredi Kampanyası 2020 yılında çok tercih edilecek bir kampanya olarak görünmektedir. Bildiğiniz gibi bir icralık durumunuz olduğu zaman icra borçlarını kapattıktan 5 sene sonra kredi alınabilmekteydi. Bu durum vatandaşlarımızın canını sıkıyor ve banka çalışması yapmadan bu kredi skoru düzeltilmiyordu. Ziraat Bankası şimdi kendi müşterilerine bu engeli kaldırıp, icralık olanlara da kredi vermektedir.


Kredi Nasıl Alınır?

Kredi başvurusu yapmak için öncelikle bankadan maaş almanız gerekiyor. İlk olarak emekliler için yapılan bu proje şimdi ise tüm maaş alan emekli, devlet memuru, çalışan kesim için verilmektedir. Bankalardan dolayı icralık ve avukatlık olduysanız bu borcu hemen kapatıp, borcu yoktur kağıtları ile birlikte maaş aldığınız veya maaşınızı taşıdığınız Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredi süreci 1-2 gün sürecektir.
İcralık olan borçlarınızın kapandığından ve icra dairesinden düştüğüne emin olunuz. Ayrıca eski banka borcunuz olan bankaya da borcunuzu kaldırdığınızı beyan etmeniz gerekiyor. Bu beyan sonrasında banka size 1-2 gün süre verebilir. İcralık borçlar kapandıktan sonra sizin kredi başvurunuz genel müdürlükte değerlendirilir ve geçmişte bir sıkıntı yok, maaş Ziraat Bankası üzerindeyse 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi onayı alabilirsiniz. Kredi alan kişiler dilerse bankadan kredi kartı başvurusu da yapabilirler. Bu şekilde hem kredi hem de kredi kartı kullanıp kredi notunu yükseltebilirler.

İcralık Borçları Kapatma Kredisi Var mı?

Bankaların kredi başvurusu yaptığınız kredi ekranları sistemsel bir durumdur. Bu yüzden icralık olduğunuzda sürekli sistem onu uyaracaktır. İcralık olan borçlarınızı bankadan alınan krediler ile ödeyemezsiniz. Bankalar sadece borç transfer ve güncel ödediğiniz banka borçlarına kapatma kredileri verirler.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER