2020 KPSS Lisans Sınavı Yerleri Açıklandı! Adaylar Buradan Sınav Yerlerini Sorguyabilir

2020 KPSS Lisans Sınavı Yerleri Açıklandı! Adaylar Buradan Sınav Yerlerini Sorguyabilir

2020 yılında yapılacak olan KPSS sınavı bilindiği üzere korona virüs tedbirleri amaçlı ileri bir tarihe ertelenmişti.

2020 yılında yapılacak olan KPSS sınavı bilindiği üzere korona virüs tedbirleri amaçlı ileri bir tarihe ertelenmişti. Genel olarak birçok ÖSYM sınavına uygulanan bu erteleme işleminden sonrası ise öğrencilerin yeni tarihte güvenli şekilde sınava girmesi amaçlanmaktaydı. Son olarak ise ertelenen tarihin yaklaşması ile birlikte sınava girecek olan birçok adayın sınav yerini nasıl öğreneceği oldukça merak edilmektedir. ÖSYM ise bu sınava girecek olan adaylar için bir açıklama yaparak özel bir sınav yeri sorgulama sayfasının oluşturulduğunu duyurmuştur. Bu sorgulama ekranından herkes sınav yerini sorgulayabilecektir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

ÖSYM KPSS lisans sınavına girecek olan kişiler için sınav giriş belgesi sorgulama ekranı hazırlamıştır. Bu sınav giriş belgesi sorgulama ekranı üzerinden ise giriş belgeleri indirilebilerek direkt olarak sınava katılım sağlanabilmektedir. Bunun yanında sınav giriş belgeleri üzerinde sınava girilecek olan bina ve adres de bulunduğundan dolayı adayların herhangi bir ekstra sorgulama yapmasına gerek kalmamaktadır. Peki sınav giriş belgesini nereden sorgulayacağız diye soracak olursanız tamamen AİS ÖSYM web sitesi üzerinden kişisel bilgileri girerek giriş yaptıktan sonra sorgulama yapacaksınız diyebiliriz. T.C. kimlik numarası ve ÖSYM şifresi dahilinde sisteme giriş yapan kişiler sınav giriş belgelerini indirebilmektedir.

KPSS SINAV TARİHLERİ NE ZAMANA ERTELENDİR?


KPSS lisans sınavları bilindiği üzere ileri bir tarihe ertelenmişti. Bakanlık tarafından yapılan son açıklamaya göre ise bu ertelenen tarih KPSS lisans sınavı olarak 6 Eylül şeklinde belirtilmiştir. Bunun yanında KPSS alan bilgi sınavının birinci günü 12 Eylül’de ve ikinci günü de 13 Eylül’de yapılacaktır. KPSS öğretmenlik alan bilgisi sınavı da 20 Eylül’de gerçekleşecektir. KPSS ön lisans sınavının da 25 Ekim’de yapılacağı duyurulmuştur. KPSS Ortaöğretim sınavı da 22 Kasım’da yapılacaktır. Son olarak da Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavı da 27 Aralık’ta gerçekleşecektir. Sınava girecek olan adaylar sınav giriş belgelerini temin ettikten sonra sınav salonlarına korona virüs tedbirleri ile birlikte sosyal mesafeye uyarak giriş yapacaklardır.
ÖSYM tarafından her yıl organize edilen KPSS lisan sınavına geri sayım başladı. Başvuruları geçtiğimiz haftalarda alınan 2020 KPSS'nin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül'de yapılacak. Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de gerçekleşecek. KPSS lisans sınavı yerleri ÖSYM.gov.tr AİS ekranı üzerinden aday T.C kimlik no ve şifresiyle alınacak. İşte, KPSS sınav tarihleri hakkında ayrıntılar.

KPSS SINAV YERİ SORGULAMA

06 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu ile 2020-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Oturumuna katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 27 Ağustos 2020 tarihinde saat 15.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER