2020 Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri ve Katlanabilir Telefon Türkiye Fiyatı

2020 Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri ve Katlanabilir Telefon Türkiye Fiyatı
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

2020 katlanabilir telefonların teknik özellikleri neler? Katlanabilir telefonlar ne zaman çıkacak? Katlanabilir telefon teknolojisi ne anlamaya geliyor, Türkiye fiyatı ne olacak? Katlanabilir Telefonlara dair tüm detayları bu haberimizde sizler için hazırladık..

2020 Katlanabilir telefonlar ne zaman piyasaya sürülecek? Hangi modeller var? Fiyatları ne kadar? Soruları sorulmaya başlandı. Telefon kullanıcıları büyük bir merak içerisinde Katlanabilir telefonları araştırıyor.

Akıllı telefonların geleceği, katlanabilir telefon modelleri belli oldu. Sırasıyla xiaomi, samsung, TLC, Huawei, ve oppo akıllı telefon dünyasının yeni tasarım ve teknoloji trendi olacak “katlanabilir ekran ve gövde” standardına sahip cihazlarını görücüye çıkardı.

Son yıllarda akıllı telefonların her geçen gün değişim geçirmektedir.Gittikçe büyüyen, çözünürlükleri artan ekranlar sınırları zorlamaya başladığı görülüyor.


Tüketici elektroniğinde yaygınlaşan bir teknolojinin milyonlarca kullanıcı tarafından ilgi görmesi ve kullanılması gerekiyor. Katlanabilir telefonlar sıradan akıllı telefonlara göre daha komplike teknolojiye sahip. Katlama ömrü, su geçirmezlik, dayanıklılık engelleri aşmak çok zor. 20 Şubat’ta ABD’de düzenlenen bir sunumda Samsung Galaxy Fold’u görücüye çıkardı. Cihaz dikey yönde tek seferde katlanabilen gövdeye sahip ve açıldığında tablet şeklinde bir ekranla karşılaşılıyor. Samsung Galaxy Fold isimli bu teknoloji harikasının değeri 1980 dolar olarak açıklandı.

Huwai ise 24 şubat’ta tanıttığı Mate X isimli katlanabilir telefonuyla doğrudan samsung’a misilleme yaptı. Her ne kadar performans olarak Galaxy Fold’a göre bir tık geride olsa da Mate X, yekpare bir ekran ve estetik ekran paneline sahip olmasıyla dikkatleri çekti. Mate X iisimli bu teknoloji harikasının değeri de 2299 euro (2600 dolar) olarak açıklandı.

2020 Katlanabilir Telefon Fiyatları İlerleyen Yıllarda Düşer mi?

Bu sorunun cevabında üst düzey teknolojik cihazlar dolar bazında sabit işlem gördüğünden sadece teknolojik olarak gelişmekte fiyatlarda bir değişme fark edilmemektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER