2020 Çocuk Yardım Parası Nasıl Alabilirim? Başvuru Şartları ve Miktarı Nedir!

2020 Çocuk Yardım Parası Nasıl Alabilirim? Başvuru Şartları ve Miktarı Nedir!

Devlet çocuklara yardım mı yapıyor? Devlet tarafından çocuklara yapılan yardımlar nelerdir? Vatandaşlarımız hangi şartlara sahip olurlarsa devlet tarafından yapılan çocuk yardımlarından yararlanabilirler? İşte detaylar...

Devlet çocuklara yardım mı yapıyor? Devlet tarafından çocuklara yapılan yardımlar nelerdir? Vatandaşlarımız hangi şartlara sahip olurlarsa devlet tarafından yapılan çocuk yardımlarından yararlanabilirler? Vatandaşlarımız için yapılacak olan hangi yardımlar çocuklar için yapılıyor? Devlet tarafından çocuklara ödenen destek ödemeleri hangileridir? Vatandaşlarımız hangi destek ödemelerinden faydalanabilir? Devlet tarafından çocuklara yardım edilirken neler göz önünde bulunduruluyor? Vatandaşlarımız hangi yardımlardan faydalanabilecekler? Vatandaşlarımıza yapılacak olan destek ödemleri için başvurular ne zaman başlayacak? Vatandaşlarımız tarafından hangi destek ödemeleri çocuklar için alınabilir? Korona virüs sürecinde vatandaşlarımız için yapılan destek ödemeleri nelerdir? Korona virüs sürecinde vatandaşlarımız için yapılan çocuk destek ödemeleri nelerdir? Gibi sorular özellikle maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için merak edilmektedir. Merak eden vatandaşlarımız için her türlü güncel ayrıntıyı sizler için haber kaynağımızda paylaştık.
Vatandaşlarımız korona virüsle birlikte gelen maddi imkânsızlıklar dolayısıyla her türlü devlet tarafından yapılacak olan yardımdan faydalanmak istiyorlar. Vatandaşlarımız bu konuda yapılacak olan her yardımları bekliyorlar. Sosyal devlet anlayışına sahip olan devletimiz her türlü imkânı vatandaşlarımız için sunmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız için bu imkânlar da her gün virüs yayılmaya devam ettikçe sayısı artıyor ve her kesimden vatandaşımıza da ulaşması amacıyla her geçen gün daha da çeşitlenmeye devam ediyor. Bununla birlikte vatandaşlarımız her türlü yardım destek imkânından yararlanmak istiyor. Özellikle çocuk yardımları vatandaşlarımız için oldukça önemli. Bu dönemde de vatandaşlarımız çocukları için her türlü imkânın sağlanmasını istiyor. Bunun için de bur yardımlardan şartlarından faydalanmak için elinden geleni yapıyor.

İşte Devlet Tarafından Yapılacak Olan Yardımlar!

Vatandaşlarımız için yapılacak olan her türlü yardımlar bu süreçte oldukça önemlidir. Bununla birlikte de vatandaşlarımız için her türlü destek sağlanmaktadır. Vatandaşlarımız için yapılacak olan destekler devam etektedir. Devletimiz her türlü imkânlarını özellikle bu süreçte maddi imkânı olmayan ailelerin çocukları için kullanmaya devam etmektedir.  Bu imkânlardan yararlanmak isteyen ve bunun için her türlü detayı araştıran vatandaşlarımız için gerekli ayrıntıları en güncel biçimde haberimizde yer verdik. İşte vatandaşlarımız tarafından o çok merak edilen ayrıntılar…
 
Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) Şartları Nelerdir?
 • Şartlı eğitim yardımı (ŞEY) koşulları şu şekildedir:
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekir.
 • Başvuruda bulunacak kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) herhangi bir sigortaya ait iş kaydının olmaması gerekir.
Şartlı Sağlık Yardımı (ŞSY) Şartları Nelerdir?


Çocuk yardımı alacak olan vatandaşlarda istenen şartlar ise şu şekildedir:
 • Nüfusun yoksul kesimindeki ailelerin 0-6 yaş arası çocuklarını düzenli aralıklar ile sağlık kontrollerine götürmesi,
 • İhtiyaç sahibi ailenin bireylerinin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sosyal güvence ve sigortalı iş kaydının olmamasıdır.
Şartlı Sağlık Yardımı Ödenecek Tutarlar Ne Kadardır?

Bakanlığın belirlediği ücretler:
 • Kız ya da erkek çocuk olması fark etmeksizin 0-6 yaş grubundaki bütün çocuklar için aylık 35 TL,
 • Gebe ve lohusa kadınlar için aylık 35 TL,
 • Hastanede doğum yapan kadınlar için tek sefer olmak şartlı ile 75 TL’dir.
Şartlı Eğitim Yardımı Kapsamında Nne Kadar Ödeme Yapılacak?

Eğitim Yardımı için ödenecek tutarlar aşağıdaki gibidir:
 • İlköğretime başlayacak veya devam edecek erkek öğrenciler için aylık 35 TL,
 • İlköğretime başlayacak ya da devam edecek kız öğrenciler için aylık 40 TL,
 • Ortaöğretime başlayacak ya da devam edecek erkek öğrenciler için aylık 50 TL,
 • Ortaöğretime başlayacak veya devam edecek kız öğrenciler için aylık 60 TL ödeme yapılacaktır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER