2020 Bekçi Alımları Başladı Mı? Bekçi Başvuru Şartları Neler? Mahalle/Çarşı Bekçi Alımları Ne Zaman?

2020 Bekçi Alımları Başladı Mı? Bekçi Başvuru Şartları Neler? Mahalle/Çarşı Bekçi Alımları Ne Zaman?

2020 bekçi alımları ile ilgili pek çok vatandaşımız araştırmalarını sürdürürken dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır.

2020 bekçi alımları ile ilgili pek çok vatandaşımız araştırmalarını sürdürürken dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu fırsatlar dahilinde vatandaşlarımız özelikle korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde artan işsizlik ile araştırmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Ancak korona virüs ile mücadele dönemi süreci içerisinde bekçi alımlarına bir süre ara verilmeye başlaması ile beraber 2021 yılı için yeni alımların yapılacağına dair açıklamalar dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu kapsam doğrultusunda bekçi alımları ile ilgili son dakika gelişmeler gün yüzüne çıkması üzerine dikkatleri üzerine çekmektedir.

Korona virüs ile mücadele döneminde bekçi alımlarına bir müddet ara verilmesinin ardından ihtiyaç sebebiyle 2021 yılında ki ihtiyaçlar doğrultusunda 100 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan bu açıklamalar sonrasında vatandaşlarımız başvuru işlemlerini ve başvuru şartları ile ilgili araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. İşsizliğin artış göstermesinin ardından mahalle çarşı bekçi alımlarına dair ilgi bir hayli artış göstermiştir. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen şartlar doğrultusunda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek 2021 yılı içerisinde bekçi alımlarına katılabilirsiniz.

BEKÇİ ALIMLARI İLE İLGİLİ SON DAKİKA!

Bekçi alımları ile ilgili son dakika gelişmelerin gün yüzüne çıkmasının ardından yeni yıl içerisinde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda bekçi alımlarının gerçekleştirileceğine dair açıklamalar yaılmıştır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli unsurların yerine getirilmesi ile birlikte vatandaşlarımız bu fırsatları değerlendirebilmek için gündemimizde ki yerini almaktadır. Bekçi alımı için başvuru şartlarının ne olduğunu merak içerisinde araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Konu ile alakalı tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenebilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek bu olanakları değerlendirme  hakkına sahip olabilirsiniz.

Bekçi alımları ile ilgili son dakika gelişmelerin bulunmasının ardından on binlerce vatandaşımız başvuru işlemlerini gerçekleştirerek bu fırsatlardan yararlanabilecek. 100 bin personel alımı yapılacağı bildirilmesinin ardından pek çok vatandaşımız bu fırsatlardan yararlanabilmek için başvuru tarihi ile ilgili araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. Vatandaşlarımız için sunulan bu fırsatların gün yüzüne çıkmasının ardından vatandaşlarımız için önemli açıklamalar yapılacak ve bu fırsatlardan yararlanabilmeniz için başvuru tarihi belirlenecektir. Başvuru tarihinin belirlenmesinin hemen ardından haber adresimiz üzerinden öğrenme olanağını elde edebilirsiniz.


BEKÇİ ALIM BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI!

Bekçi alım başvuru şartları ile ilgili detayların açıklanması üzerine başvuru şartları vatandaşlarımız için en önemli faktörler arasında bulunmaktadır. Böylelikle;
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
  • Boyu uzunluğunun en az 167 cm olması,
  • Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında,
  • Askerliğini yapmış,
  • Başvuru yapılan ilde en az 12 aydır yaşıyor olmak
Gibi başvuru şartlarını yerine getirmeniz doğrultusunda başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle başvuru şartlarını yerine getirmeyen bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri doğrultusunda büyük olanakları değerlendirme hakkına sahip olabilecek.

BEKÇİ ALIMLARINDA HÜKÜMLÜLÜK DETAYI

Geçtiğimiz dönem bekçi alım başvuru koşulları arasında yer alan hapis durumu ile ilgili şu şekilde bilgi yer alıyordu; Altı aydan fazla hapis, ya da ağır hapis veya affa uğramış olsalar bile irtikâp, rüşvet, , dolanlı iflas, dolandırıcılık, sahtecilik, hırsızlık, zimmet, ihtilas, inancı kötüye kullanmak ya da yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hüküm yememiş olmak gerekir.

Bunun dışında ek olarak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamış olan kişilerin bekçi alımları başvurusu kabul edilmişti. Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ilemahkûm bulunmamak, Memuriyete engel bir hali bulunmamak (657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'nci maddesinde belirtilen şartları taşımak), Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak şartları da arandı.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR