2019 Pedagojik Formasyon Kaldırıldı mı?

2019 Pedagojik Formasyon Kaldırıldı mı?

Öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren Pedagojik Formasyon kaldırıldı mı? Pedagojik Formasyonda son durum ne? Öğretmen adaylarının alması gereken Pedagojik formasyon 2019 yılında kaldırıldı mı? MEB Pedagojik formasyonu kaldırdı mı? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı, Pedagojik Formasyon eğitimini kaldırdı mı? Öğretmen adayları, internette 2019 yılı Pedagojik Formasyon kalktı mı? Sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Pedagojik Formasyon'un kaldırılması için çalışma yürüttüğünü açıklamıştı. Pedagojik Formasyonun kalkmasıyla birlikte artık, öğretmen adaylarından formasyon belgesi istenmeyecek. 

Pedagojik Formasyon tüm kadrolar için kalkmıyor! MEB, ihtiyaç hasıl olan ve ihtiyaç olarak ilan edilen kadrolarda, başvuru yapan öğretmen adaylarından pedagojik formasyon belgesi şartını kaldırıyor. 2019 Pedagojik formasyon resmen kalkıyor! Böylece öğretmen adayları, pedagojik formasyon "engeline takılmadan" öğretmenlik yapabilecek. 

PEDAGOJİK FORMASYON NEDİR? 2019 KALDIRILDI MI?


Pedagojik Formasyon, Eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adayları ile diğer fakültelerden mezun olan ve öğretmen olmak isteyenlerin arasındaki en büyük farktı. Şöyle ki Eğitim fakültesi mezunları, pedagojik formasyon almaksızın öğretmen olabiliyorken, Eğitim fakültesi haricindeki bir bölümden mezun olan öğretmen adayı, öğretmen olabilmek için Pedagojik Formasyon da alması gerekiyordu. 

Pedagojik Formasyon'da, eğitim fakültesi dışında bir bölümden mezun olup da öğretmen olmak isteyen aday; üniversitelerin hızlandırılmış eğitim bilimleri derslerini alarak açığını kapatıyordu. Artık Pedagojik formasyon, 2019 yılında tarih oluyor. 

2019 yılında Pedagojik formasyon kalkıyor. Tarih olan Pedagojik formasyonla birlikte Öğretmenlik için "süreç" daha işler hale getiriliyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR