2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB Liselere Geçiş Sınavı Sonuçları

2019 LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB Liselere Geçiş Sınavı Sonuçları

Liselere Geçiş Sınavı sonuçları binlerce lise adayı öğrenci tarafından heyecanla bekleniyor. Öğrenciler 2019 LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtını araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan sınavın ardından LGS sınav sonuçları merak ediliyor.

2019 Liselere Geçiş Sınavı sonuçları binlerce öğrenci tarafından heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS)'nin ardından öğrencilerin gözü kulağı LGS sınav sonuçlarında. Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Sorusu cevabını buldu. MEB, LGS sınav sonuçlarını 24 Haziran 2019 Pazartesi günü açıklayacak! Meb.gov.tr adresinden LGS sınav sonuçları öğrencilerin erişimine açılacak.

2019 LGS SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Liseye tercih yaparak, kendi sınav puanıyla girmek isteyen öğrenciler LGS sınavına girdi. LGS'de başarılı sonuç elde edip istedikleri liselere yerleşmenin heyecanını yaşayan öğrenciler için sınav sonuçları 24 Haziran Pazartesi günü öğlen saatlerinde açıklanacak. 2019 LGS sınav soruları ve cevapları da daha önce MEB tarafından erişime açılmıştı. LGS sınav sonuçları da yarın erişime açılacak. Online ortamda meb.gov.tr adresinde erişime açılacak LGS 2019 sınav sonuçlarının ardından LGS sınav sonuçları için adaylara ek olarak posta yoluyla bilgilendirme yapılmayacak.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR