2 Bankadan Büyük Destek! Akbank, İş Bankası Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlara Müjde!

2 Bankadan Büyük Destek! Akbank, İş Bankası Kredi Kartı ve Kredi Borcu Olanlara Müjde!

Kredi kartı ve kredi borçları nasıl yapılandırılacak? Bankaların şartları ve oranları nedir?

Kredi ve kredi kartı olan kişiler borçlarını kapatmak adına bankalara başvuru yapabilmektedirler. Vatandaşın borcunun mevcut olduğu bankaların devreye aldıkları dönemsel kampanyaları bu konuda takip edebilir ya da direkt olarak banka ile görüşmelerinizi gerçekleştirerek kredi kartı borcu yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Vatandaşın bir çok bankaya farklı olan bankalara olan borçları için destekler sunulmaya devam ediyor. tek bir bankada borçlarını toplamak isteyen vatandaşlara borçalrını daha kolay ödemek adına destekler sağlanmaktadır. Bankalar vatandaşa destek olmak adına transfer kredileri sunmaya devam ediyor. İşte bankalar tarafından sunulan borç transfer kredisi detayları...

KREDİ KARTI VE KREDİ BORÇLARINI TAKSİTLENDİRMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER?

Vatandaşın yaşadıkları sıkıntılar sonucunda ödeme zorlukları çekebilmektedirler. Bu kapsamda da borçlarının birikmesi üzerine vatandaşlar kendileri için daha rahat ödeme yapabilmek adına taksitlendirme yapmak için yollar aramaya devam edilmektedir. Bu kapsamda da korona virüs süreçlerinde yaşanan sıkıntılı süreçten etkilenen kişiler için bankalar tarafından birçok işlem sunulmaktadır. 12 ay, 24 ay ve 36 ay boyunca vade farkları ile beraber kredi kartı borçlandırmaları yapılandırma imkanları sağlanmaktadır.

Bu borç kapatma transferlerinde gelir durumlarına göre vade seçenekleri ve faiz oranları ayarlanmaktadır. Bu durumlarda teminat isteme - taksitlendirme adımları - faiz oranlarında değişme şeklinde işlemler meydana gelmektedir. Bankaların bu konuda ki ortak özelliği bu kredilerin vatandaşın gelir durumuna göre düzenlenmesidir.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASI NASIL OLACAK?

İş Bankası tarafından sunulan bu kredi kartı borcu kampanyası na başvurunuzu bankanın müşteri hizmetleri aracılığı ile yapabilirsiniz. İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırması için müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numarasını arayarak kolaylıkla kredi kartı yapılandırma başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Dilerseniz başvurunuzu İş Bankası şubelerine giderek, gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzun bankanın size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine giderek kredi kart borcu yapılandırma başvuru işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kapsamda İş Bankası müşterilerin memnuniyeti oldukça önem veren bankalardan biri olmaktadır. İş Bankası Yapılandırma işlemlerinde de müşterilerin yanında olarak yararlarına olacak şekilde bir tutum sergilemektedir. Bu durumdan dolayıda vatandaşın kredi borcunu daha iyi bir şekilde yapılandırma mümkün olmaktadır.

Çoğu zaman kredi kartı borçlarının asgari ödeme tutarı kişinin borcunun yaklaşık olarak %40'ı kadar olmaktadır. Bir çok banka ve katılım bankalarında bu durum farklı bir şekilde işlenmektedir. Ayrıca Katılım bankaları kredi kartı borçlarının asgari ödeme limitlerini %100 olarak göstermektedir. Burdan da anlaşılıyor ki borcunuzun tamamını ödemek zorunda olacaksınız. Eğer kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarını ödeyebilecek bir durumda değilseniz mutlaka yapılandırma işlemlerine başvuru yapabilirsiniz.

AKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMASI NASIL OLACAK?

Kredi kartı taksitlendirme işlemlerini, diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarınızı uygun faiz oranlarıyla Axess'inize aktarabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak 9 aya kadar taksitlendirebilme imkanıda sunulmaktadır.

Akbank Taksitli Borç Transferi'nden yararlanmak isteyen kişilerin, Akbank İnternet'i kullanabilir veya size en yakın bankanızın şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi Kartı taksitlendirme işlemi, kredi kartı borcunuzun Axess'in "Taksitli Borç Transfer" ürünü ile ödenmesi işlemine denmektedir.

Böylelikle diğer bankalara olan kredi kartı borçlarınızı Akbank aracılığı ile ödeme işlemine denmektedir. Ayrıca Taksitli Borç Transferi işlemlerinde ücret alınmamaktadır.
Kullanılabilir limitinizin dahilinde en az 200 TL, en fazla 20.000 TL olmak üzere borç tutarı transfer edilebilirsiniz.

Borç transferi işlemlerinde tüm işlem tutarları ve vade aralıkları için tüm masraflar dahil olmak üzere aylık maliyet oranı %2,42 olurken, yıllık maliyet oranı ise %29,09 olmaktadır. Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarlarına faiz, vergi ve fonlar dahil edilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR