15 Bin Lira ve 28 Bin Lira Faizsiz Kredi Fırsatını Kaçırmayın!

15 Bin Lira ve 28 Bin Lira Faizsiz Kredi Fırsatını Kaçırmayın!

Devlet korona virüs salgını başlamasıyla beraber ihtiyacı olan kişilere desteklerini sağlamak konusunda faaliyetlerini arttırdı.

Devlet korona virüs salgını başlamasıyla beraber ihtiyacı olan kişilere desteklerini sağlamak konusunda faaliyetlerini arttırdı. Bu konuda ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu desteklerin ilgili vatandaşlara kolay bir şekilde ulaştığını söyleyebiliriz. Vatandaşlar bu destekler sayesinde istedikleri maddi yardıma ulaşabiliyor. Genel olarak faiz oranları ve geri ödemeler konusunda sıkıntı çeken bu vatandaşların artık güzel bir döneme geçiş yaptığını söylemekte fayda vardır. Devlet artık faizsiz şekilde krediler sağlayarak bütün ihtiyaç sahiplerinin taleplerini karşılayabiliyor.

FAİZSİZ KREDİ OLANAKLARI VE DETAYLARI!

Verilen bu faizsiz krediler ise tamamen Aile Bakanlığı kapsamında çeşitli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanıyor diyebiliriz. İhtiyaç sahiplerinin faizsiz şekilde kredi almasına olanak veren bu vakıflar oldukça büyük bir sıkıntının önüne geçiyor. Vatandaşlar ise artık bu imkânlarla birlikte istedikleri kredi olanaklarına sahip olabiliyor.
Örnek verilecek olursa da 15 bin lira faizsiz kredi alımlarında geri ödemeler 12 ay sonrasında başlıyor. 48 ay ile 60 ay vade süreleri boyunca alınabilen kredilerin ödeme planları da tamamen bütçeye uygun şekilde oluşturuluyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen faizsiz kredilerin her geçen gün talepleri artıyor. Oldukça ekonomik bir şekilde alınabilen bu krediler sayesinde kişiler istedikleri ihtiyacı giderebiliyor. Böylelikle de normal faizli kredilerden çok daha düşük ödemelerle birlikte kredi sahibi olunmuş oluyor.

28 BİN LİRA VERGİ PRİM DESTEĞİ İÇİN DETAYLAR


Devlet sağladığı destekler içerisinde vergi prim desteği de bulundurarak kişilerin bütün sıkıntılarına el uzatıyor diyebiliriz. Genel olarak 29 yaşını doldurmamış olan kişilerin ilk defa açacağı iş yeri için maddi destekler sağlanarak daha rahat bir dönem geçiriliyor. Kişiler Devlet tarafından 28 bin lira destek alarak istediği işyerini kolay bir şekilde açabiliyor. 12 ay boyunca da herhangi bir prim ödemesi yapılmıyor.

İkinci destek paketinden söz edilecek olursa da vatandaşlara 75 bin liraya kadar gelir vergisi ödemesini yapmamaları için olanak veriyorlar. Bu şekilde de vatandaşlar 16 bin lira değerinde bir avantaj sağlayarak çok daha maddi açıdan rahat bir dönem geçiriyor. Genel olarak çalışanların oldukça sıkıntı çektiği bu gelir vergisi durumu artık tarihe karışarak devlet tarafından iletiliyor.

DEVLETTEN GERİ ÖDEMESİZ HİBE NASIL ALINIR?

Devlet çeşitli girişimciler için geri ödemesiz şekilde hibeler veriyor. Bu hibelerin genel amacı istihdamı arttırabilmek adına işletme ve işyeri sayısını çoğaltmaktır. KOSGEB tarafından verilen bu geri ödemesiz hibeler ise girişimcilerin istedikleri sermayeye ulaşmasını ve devlete vergi sağlayacak işyerini kurmasına olanak veriyor. Böylelikle de çalışanlar iş bularak geçimini sağlayabiliyor. Devlette hizmet karşılığında çeşitli vergi gelirleri sağlıyor.
2020 yılı olarak korona virüs salgını çıkmasına rağmen KOSGEB destekleri tüm hızıyla devam etmiştir. Kadın erkek fark etmeksizin herkesin faydalanabildiği bu destekler kişilerin işyeri açmasına ve girişimini hayata geçirmesine olanak veriyor. Tamamen geri ödemesiz şekilde alınan bu hibeler ise girişimin faaliyet alanına göre farklı tutarlarda oluyor. Eğer ileri teknoloji bir girişim yapılacak ise ona göre bir KOSGEB hibesi veriliyor. Bunun yanında kişilerin girişimcilik sertifikasına sahip olmasını da sağlayan KOSGEB girişimcilere özel olan ayrıcalıklardan faydalanılmasını da sağlıyor. Böylelikle de girişimci ruhlu olan kişiler önlerine çıkan herhangi bir sıkıntıdan kolay bir şekilde sıyrılarak girişimine devam edebilme gücünü elde ediyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR