15 Ağustos Sigaraya yeni zam geldi! Sigara'da Vergi Oranları Arttı

15 Ağustos Sigaraya yeni zam geldi! Sigara'da Vergi Oranları Arttı

Son dönemde peş peşe gelen sigara zamlarına bir yenisi, 15 Ağustos Perşembe günü eklendi! 15 Ağustos Perşembe sigaraya zam geldi! Sigara'dan alınan vergilerde değişiklik yapıldı! Detaylar haberimizde...

Sigaraya son dönemde gelen zamlarla birlikte sigara paketlerinde fiyatlar tavan yapmıştı! 15 Ağustos Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile, sigaradan alınan vergilerde artışa gidildi. Bundan böyle, Sigara paketlerinde maktu vergi oranı 0.2895 TL'den 0.3899 TL'ye çıkarılacak. Her sigara peketinin asgari maktu vergi tutarı 7,8 TL olacak! 

Bir paket sigara içerisinde 20 "dal" sigara bulunuyor. 1 dal sigara için alınan asgari maktu vergi tutarı 0.2679 TL iken, yayımlanan yeni Cumhurbaşkanlığı kararı ile 0.2895 TL olmuştu. Şimdi de 0.2895 TL'den 0.3899 TL'ye çıkarıldı. İlk zamla birlikte, sigarada bir paketten alınan asgari maktu vergi tutarı 5 lira 35 kuruştan 5 lira 79 kuruşa yükselmişken yeni zamla birlikte bu rakam 7 lira 80 kuruş oldu! 


15 AĞUSTOS SİGARA'DA MAKTU VERGİ TUTARI ARTIRILDI!  

Sigara'ya peş peşe gelen zamlar vatandaşı endişelendiriyor. Son dönemde Winston, Parliament, Muratti, Camel ve diğer tüm sigaralarda 1-3 TL arasında zam gelmişti. 15 Ağustos Perşembe günkü resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Maktu vergi tutarı arttırıldı.

Sigara paketlerinde yeni bir zammın olup olmayacağı merak konusu. Sigara paketlerinde fiyatlar artacak mı? Sigara paketi, maktu vergi artışından ne kadar etkilenecek? Bu soruların yanıtı henüz belli olmadı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR