120 Ay Vade, 0.97 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veren Banka Listesine Bir Yenisi Daha Eklendi İşte 2020 Mart En Uygun Konut Kredileri

120 Ay Vade, 0.97 Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veren Banka Listesine Bir Yenisi Daha Eklendi İşte 2020 Mart En Uygun Konut Kredileri
YAYINLANMA TARİHİ: 14.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Banka faizlerinin düşmesi ile konut kredisi oranlardan indirimler devam ediyor. Bankaların konut kredisi indirimi ile emlak piyasasındaki hareketlilik sürerken 0.97 faiz oranı ve 120 ay vade ile konut kredisi veren bankalara bir yenisi daha eklendi. İşte en uygun konut kredisi veren bankalar...

Yaz ayları gelirken genelde konut satışlarında her zaman artış oluyor. Buna paralel olarak gelen faiz indirimleri ile birlikte bankalar da konut kredisinde indirime gidiyorlar. İndirim konusunda adeta birbirleri ile yarışan bankalara vatandaşların ilgisi artıyor.

Konut kredisi alırken vatandaşlar her zaman en uygun krediyi çekmek için uğraşıyorlar. Aslında bankanın adının bir önemi çok fazla yok. Ev alacak kişi için her zaman ödeyeceği faiz oranı önemli. 

Her ne kadar 240 ay vade yapan bankalarda olsa Türkiye'de en çok 120 ay vade tercih ediliyor. Aslına bakıldığında 120 ay ile de çok fazla faiz ödense de vatandaşların gelir ve gider hesabı yaptığında bütçeleri için en uygunu ortalamada buluyor.

Ancak 120 ay konut kredisi veren bankalara bir yenisi daha eklendi. Konut kredisi indirimleri hızla devam ederken 120 ay taksitle ve 0.97 faiz oranıyla TEB'de bu liste arasına girdi.

2020 yılında konut kredisi faiz oranları hızla düşmeye devam ederken yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi ev alacak kişiler banka adına önem vermeden her zaman en uygun krediyi hangi banka veriyorsa ona gidiyorlar. Artık bu listede TEB'de var. TEB'in açılımını bildiğiniz için burada belirtmek istemedik ama bilmeyenler için Türkiye Ekonomi bankası olarak açabiliriz.


Türkiye Ekonomi Bankası bu güzel haberi vatandaşlara duyurunca vatandaşlarda büyük bir sevinç yaşandı. Bu duyuru ile birlikte Türkiye ekonomi bankası 120 ay 0.97 olarak belirtmiş olduğu konut kredisi oranı ile en iyi konut kredisi oranı veren bankalardan birisi oldu.

Ev almak herkesin hayali. Özellikle dar gelirli vatandaşlar için kira ödemek dünyanın en zor ve en külfetli işlerinden. Bu sebeple Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)'nın yapmış olduğu bu konut kredisi faiz oranı indirimi son derece önemli. 120 ay ve 0.97 oranı gayet iyi bir oran.

Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi konularında vatandaşların yanında olmayı sürdüren Türkiye ekonomi bankası Genel Müdür yardımcısı Gökhan Mendi konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

"Konut kredilerinde uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduk. Bu kapsamda tüm müşterilerimiz 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Üstelik geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Aynı zamanda tüm müşterilere ödeme güçlerine göre farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz. Burada TEB olarak bizim için önemli olan müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendisini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmek"

Gökhan Mendi
TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER